Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Trefl żegna się z środkowym i dwoma przyjmującymi

Trefl żegna się z środkowym i dwoma przyjmującymi

Dwóch przyjmujących i jeden młody środkowy w przyszłym sezonie nie będą reprezentowali Trefla Gdańsk. Przyjmującemu Mateuszowi Janikowskiemu kończy się wypożyczenie z VERVY Warszawa ORLEN Paliwa, Seweryn Lipiński przed sezonem 2020/2021 związał się z Treflem rocznym kontraktem, a Bartosz Pietruczuk dołączył do drużyny wobec problemów zdrowotnych Mateusza Miki.

– Bardzo dziękujemy Mateuszowi, Bartkowi i Sewerynowi za grę w barwach Trefla Gdańsk. Seweryn i Bartek to także gracze, którzy wcześniej występowali w naszych drużynach młodzieżowych. Seweryn ma dopiero 20 lat, więc tym bardziej trzymamy kciuki za jego dalszą siatkarską drogę i będziemy obserwować jego rozwój – mówi prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski.W sezonie 2021/2022 w barwach Trefla Gdańsk nie zobaczymy Mateusza Janikowskiego, Bartosza Pietruczuka i Seweryna Lipińskiego. W minionych rozgrywkach na boisku najczęściej z tej trójki meldował się Mateusz Janikowski, którego oglądaliśmy w 14 meczach. W sumie zdobył w nich 24 punkty, a najczęściej zmieniał Bartłomieja Lipińskiego.

Bartosz Pietruczuk dołączył do drużyny w styczniu, przenosząc się do Gdańska z pierwszoligowej eWinner Gwardii Wrocław. W 13-stu meczach, w których wystąpił zdobył 18 oczek, a trener Winiarski bardzo często korzystał z jego regularnej zagrywki, wprowadzając go w pole serwisowe. Pietruczuk był dobrze znany gdańskim kibicom, ponieważ pochodzi z Nowego Dworu Gdańskiego i żółto-czarne barwy reprezentował już wcześniej zarówno w szeregach pierwszego zespołu, jak i drużyn młodzieżowych Trefla Gdańsk.

W gdańskich grupach młodzieżowych występował także środkowy Seweryn Lipiński. 20-latek pierwsze siatkarskie kroki stawiał w UKS-ie Wilki Chwaszczyno, gdzie był przyjmującym. W sezonie 2017/2018 trafił do drużyn młodzieżowych Trefla Gdańsk i tam trener Mariusz Łobacz przeniósł go na pozycję środkowego. Z drużynami młodzieżowymi Trefla zdobył m.in. wicemistrzostwo Polski kadetów oraz mistrzostwo Polski juniorów. W minionych rozgrywkach występował zarówno w pierwszej drużynie, jak i II-ligowym Treflu Lębork.

– Bardzo dziękujemy Mateuszowi za dwa sezony w Treflu Gdańsk, Sewerynowi za minione rozgrywki i całą dotychczasową siatkarską drogę w naszych strukturach, a Bartkowi za wspomożenie drużyny w ostatnich miesiącach i dołączenie do zespołu w połowie sezonu. Trzymamy kciuki za całą trójkę, każdy z tych zawodników był w pełni zaangażowany i dawał z siebie jak najwięcej na treningach. Seweryn i Bartek to gracze, którzy przez wiele lat byli związani z klubem, wcześniej występowali w drużynach młodzieżowych, Bartek już wcześniej był także w pierwszej drużynie. Seweryn ma dopiero 20 lat, więc tym bardziej trzymamy kciuki za jego dalszą siatkarską drogę i będziemy obserwować jego rozwój – mówi prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi na sezon 2021/2022

źródło: treflgdansk.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę