Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Mecz walki na korzyść wrocławianek

TL: Mecz walki na korzyść wrocławianek

Na rozpoczęcie sezonu 2023/2024 Grupa Azoty Akademia Tarnów musiała uznać wyższość siatkarek #VolleyWrocław. Choć gospodynie prowadziły już 2:1, to wrocławianki zdołałby doprowadzić do tie-breaka, gdzie szybko narzuciły swój rytm gry i odniosły zwycięstwo.

Wrocławianki źle weszły w mecz i popełniały błąd za błędem. Miejscowe utrzymywały przewagę jakiś czas, ale sytuacja zmieniła się, gdy w polu zagrywki stanęła Julia Szczurowska. Punktowała nie tylko serwisem, ale i w kontrze, dając przyjezdnym prowadzenie 9:7. W połowie seta tarnowianki trochę się pogubiły, nie kończyły ataków i to rywalki prowadziły 16:12. Chwila oddechu pomogła. Calkins wzięła ciężar gry na siebie i gdy dodatkowo powędrowała za linię zagrywki, ekipa z Tarnowa przejęła prowadzenie (20:17). Nie oddała go już do końca, pewnie wygrywając. Ostatnie dwie akcje to zepsute ataki przyjezdnych.

Drużyna z Tarnowa powoli, ale skutecznie budowała przewagę także w kolejnej odsłonie. Pomogła w tym dobra zagrywka Barbary Zakościelnej, a także autowy atak rywalek (6:4). Szczurowska szybko doprowadziła do remisu. Niedługo później blokiem dała prowadzenie swojej ekipie, które przy zagrywkach Lucie Muhlsteinovej rosło (10:7). W połowie seta wrocławianki zapisały na swoim koncie serię bloków (14:9), a Szczurowska kończyła kontrę za kontrą. Po udanej zagrywce Anny Lewandowskiej było już 18:10 dla ekipy gości, której już do końca seta wychodziło praktycznie wszystko i która wyrównała stan meczu.

W pierwszych akcjach trzeciej odsłony dobrze spisywały się Dima Uszewa i Danijela Dzaković. W ataku pomyliła się też Bączyńska i tarnowianki prowadziły 6:2. Szczurowska powoli zaczęła odrabiać straty, a zminimalizowała je kontrą Lewandowska. Przyjezdne cały czas jednak grały bardzo nierówno w ataku i dopiero, gdy kontrę skończyła Bączyńska wyrównały po 12. Miejscowe trzymały jednak prowadzenie. Karina Chmielewska punktowała zagrywką, a w ataku dobrze spisywała się Wiktoria Szumera (18:15). W końcówce Uszewa dołożyła udany blok oraz zagrywkę i Grupa Azoty Akademia Tarnów wygrała tego seta.

emocje do końca

Porażka w partii trzeciej mocno podrażniła przyjezdne. Szczurowska uderzała mocno i skutecznie w polu zagrywki. Dołączyła do niej też Bączyńska, co przy błędzie rywalek dało wrocławiankom prowadzenie 7:2. W kolejnych akcjach uaktywniła się na siatce też Lewandowska i przewaga #VolleyWrocław utrzymywała się (11:6), a ekipa gości zmierzała ku tie-breakowi. Marcyniuk i Szumera próbowały coś wskórać, jednak wrocławianki nie pozwalały tarnowiankom za bardzo się zbliżyć z wynikiem.

Ekipa gości poszła za ciosem. Zagrywała Muhlsteinova, atakowała Szczurowska, a #VolleyWrocław odskoczył w tie-breaku na 4:0. Drużyny zmieniły strony boiska po tym, jak Ponikowska zatrzymała Uszewą. Wrocławskie siatkarki w kolejnych minutach zdominowały boisko i po bloku Lewandowskiej wygrały w meczu.

MVP: Anna Bączyńska
Grupa Azoty Akademia Tarnów – #VolleyWrocław 2:3

(25:20, 18:25, 25:21, 20:25, 6:15)