Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: BKS wygrał z Budowlanymi i zdobył brązowy medal

TL: BKS wygrał z Budowlanymi i zdobył brązowy medal

BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała wygrał po raz trzeci z Budowlanymi Łódź i zdobył brązowy medal. Podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka po trzynastu latach przerwy ponownie stanęły na najniższym stopniu podium. Ekipa z Podbeskidzia sezon ten może zaliczyć do niezwykle udanych, wcześniej zdobyła Puchar Polski.

ALE OBRONY

Podstawową parę przyjmujących po stronie BKS-u stanowiły Paulina Damaske i Regiane Bidias. Ana Bjelica dalej miała problemy ze skutecznością w ataku (8:10). Obie drużyny popełniły błędy własne i głównie dlatego przez większość seta trwała dość wyrównana walka. Sprawy w swoje ręce na siatce wzięła Lisiak (20:17). Przyjezdne rzuciły się do odrobienia strat dzięki swojej grze w obronie. Pomimo starań Regiane Bidias pierwsza partia zakończyła się błędem dotknięcia siatki po stronie BKS-u (25:23).

LEPSZE W ATAKU

Bielszczanki weszły w drugą partię lepiej (5:9), a Nikola Abramajtys zastąpiła Paulinę Majkowską. Marta Pol pojawiła się po drugiej stronie siatki w miejscu Kingi Różyńskiej. Bardzo zaciętego seta na swoją korzyść rozstrzygnęły przyjezdne. Łodziankom znowu zabrakło skutecznych uderzeń Bjelicy, a Damaske mogła to wykorzystać (24:26).

SIATKARSKI NOKAUT

Niesione zwycięstwem w drugim secie bielszczanki dobrze weszły również w trzecią partię. Paulina Damaske swoimi zagrywkami sparaliżowała grę rywala (1:6). Chwilę później Kertu Laak powtórzyła pracę koleżanki. Estonka zeszła z pola zagrywki dopiero przy stanie (4:15). Łodzianki zupełnie nie były się w stanie dobić do parkietu, a na dodatek Weronika Sobiczewska zakończyła seta zagrywką w siatkę (12:25).

PROSTO DO CELU

Trener Maciej Biernat zdecydował się na powrót do wyjściowej szóstki. Łodzianki pomimo wyraźnej porażki w poprzednim secie nie spuściły głów. Rywalki miały jednak w sobie znacznie więcej determinacji i wykorzystując błędy gospodyń parły do celu (15:17). Zaciętą rywalizację w końcówce seta zakończył autowy atak Jeleny Blagojević (22:25).

MVP: Julia Nowicka

Grot Budowlani Łódź – BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała 1:3
(25:23, 24:26, 12:25, 22:25)

Stan rywalizacji do trzech zwycięstw: 3-1 dla BKS
BKS zdobył brązowy medal w TAURON Lidze

Budowlani: Wilińska (3), Lisiak (11), Bjelica (10), Różyńska (6), May (18), Blagojević (12), Łysiak (libero) oraz Pol, Łazowska, Sobiczewska, Mitrović (2)
BKS: Nowicka (1), Pacak (10), Laak (17), Majkowska (1), Damaske (16), Bidias (21),  Mazur (libero) oraz Stachowicz, Abramajtys (7), Szczepańska-Pogoda