Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > TJ Sanders: Mam ambicje związane z wyjazdem do Tokio

TJ Sanders: Mam ambicje związane z wyjazdem do Tokio

fot. Klaudia Piwowarczyk

TJ Sanders marzy o grze na igrzyskach olimpijskich w Tokio w 2021 roku. Jednak plany pokrzyżować mu mogą kłopoty związane z kręgosłupem. – Mam ambicje związane z wyjazdem do Tokio i zdobyciem tam medalu. Mam nadzieję, że moja kariera się nie skończyła – powiedział 28-letni rozgrywający reprezentacji Kanady.

Tayler James Sanders jest ważnym ogniwem reprezentacji Kanady, z którą wywalczył między innymi mistrzostwo strefy NORCECA w 2015 roku oraz brązowy medal Ligi Narodów (Światowej) w 2017 roku. Brał także udział w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku, w których gracze spod znaku klonowego liścia uplasowali się na piątej pozycji. Liczy, że będzie miał również możliwość walki w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Kanadyjczycy wywalczyli prawo gry w nich w styczniowym turnieju kwalifikacyjnym. Kłopotem dla 28-letniego rozgrywającego są jednak problemy z plecami.Boryka się z nimi od dłuższego czasu. Dały mu się we znaki już między innymi w trakcie mistrzostw świata w 2018 roku, przez co pojawił się na boisku tylko w kilku setach. W styczniowych kwalifikacjach olimpijskich występował z pasem medycznym, aby chronić swój kręgosłup. Kłopot z plecami nie powstrzymuje Sandersa od marzeń związanych z ponownym udziałem w igrzyskach olimpijskich, jednak ostrożnie wypowiada się o swojej przyszłości. – Mam ambicje związane z wyjazdem do Tokio i zdobyciem tam medalu. Mam nadzieję, że moja kariera się nie skończyła. Będę próbował różnych rzeczy, aby ograniczyć skutki kontuzji. Ale w rzeczywistości nie ma na nią lekarstwa. Muszę zachować odpowiednią jakość życia, a gra na najwyższym poziomie bardzo obciąża moje ciało, tym bardziej, że mam „upośledzony” kręgosłup – wyznał kanadyjski rozgrywający.

W poprzednim sezonie TJ Sanders grał w MKS-ie Będzin. Jednak jego kłopoty z plecami spowodowały, że w trakcie rozgrywek zrezygnował z gry w PlusLidze. – Po kilku miesiącach gry w Polsce wróciłem do Kanady. Moje plecy nie były w stanie poradzić sobie z obciążeniami związanymi z sezonem zawodowym. Z tego powodu byłem zmuszony rozwiązać umowę i dojść do porozumienia z klubem – zaznaczył Kanadyjczyk, który żałuje, że nie udało mu się dokończyć sezonu w PlusLidze. – Byłem rozczarowany i sfrustrowany tym, że ciało mnie zawodzi. Mimo wszystko otrzymałem lekcje, z których wiele się nauczyłem. Jestem za to wdzięczny. Życzę powodzenia MKS-owi Będzin i innym klubom w PlusLidze – zakończył TJ Sanders.

źródło: fivb.org, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę