Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kolejne roszady w klubach Tauron Ligi

Kolejne roszady w klubach Tauron Ligi

fot. Michał Szymański

Sezon na ogłaszanie składów poszczególnych zespołów na kolejny sezon ligowy trwa w najlepsze. Swoje decyzje o zmianach personalnych przedstawiają kolejne kluby Tauron Ligi.  Swoje kolejne zawodniczki pożegnały Uni Opole i Grot Budowlani Łódź. Wicemistrzynie Polski poinformowały natomiast o przedłużeniu umowy z libero. 

MAGDA KUBAS NADAL RYSICĄ, BEZ ZMIAN NA LIBERO

Wicemistrzynie Polski nie zamierzają zmieniać obsady na pozycji libero. Wcześniej poinformowano o przedłużeniu umowy z Aleksandrą Szczygłowską, a w środę klub ogłosił pozostanie Magdy Kubas. Młoda libero w minionym sezonie głównie zbierała doświadczenie ucząc się od doświadczonej reprezentantki Polski. Poza wyżej wymienionymi zawodniczkami w klubie zostaną Katarzyna Wenerska, Weronika Centka-Tietianiec i Magdalena Jurczyk. Klub opuszczają Anna Obiała, Ann Kalandadze, Gabriela Orvosova, Gabriela Makarowska-Kulej, Amanda Coneo, Julia De Paula, oraz szkoleniowcy Stephane Antiga i Bartłomiej Dąbrowski.

PRZYJMUJĄCA OPUSZCZA GROT BUDOWLANYCH

 

Klub Grot Budowlani Łódź z kolei pożegnał przyjmującą.  Andrea Mitrović rozegrała w klubie jeden sezon. Zdobyła 292 punkty, w tym 16 blokiem i 9 zagrywką. Po zakończonych w Polsce rozgrywkach otrzymała powołanie do reprezentacji Kanady. – Dziękuję Andrei za występy w Grot Budowlanych Łódź. Można powiedzieć, że to był udany debiut w TAURON Lidze. Zawodniczka ma za sobą dobry sezon, czego dowodem jest powołanie do kadry narodowej Kanady. Życzę jej powodzenia w dalszej karierze i do zobaczenia na siatkarskim szlaku – powiedział Marcin Chudzik, prezes klubu. Siatkarka swoją karierę ma kontynuować w lidze chińskiej.

POŻEGNANIE W OPOLU

UNI Opole z kolei pożegnało Natalię Lijewską, która dołączyła w trakcie minionego sezonu.  Wcześniej poinformowano, iż odchodzą Jagoda Białek i Ana Karina Olaya, a zostają Adriana Adamek i Julia Bińczycka oraz trener Nicola Vettori.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Tauron Ligi na sezon 2024/2025 

źródło: Budowlani Łódź-facebook, facebook -Uni Opole, PGE Rysice Rzeszów - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved