Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Szalpuk: Uważam, że mogę być z siebie zadowolony

Szalpuk: Uważam, że mogę być z siebie zadowolony

fot. PressFocus

Pierwszy turniej Ligi Narodów zakończony, drugi rozpocznie się już niebawem w Japonii. W międzyczasie reprezentacja Polski zagrała również mecz towarzyski z Ukrainą w Suwałkach. Pomimo trudności na początku spotkania, Polacy zapisali na swoim koncie zwycięstwo 3:2. – W pierwszym secie nie do końca potrafiliśmy panować nad naszymi myślami i emocjami więc dlatego wyglądało to jak wyglądało – skomentował po meczu Artur Szalpuk.

 

Nowy kapitan

Podczas meczu z Ukrainą wielu reprezentantów nie było obecnych w Suwałkach, z uwagi na intensywne przygotowania do wylotu do Japonii. Kapitanem drużyny na czas tego spotkania został Artur Szalpuk, dla którego była to pierwsza okazja do zaprezentowania się w tej roli. – Zdarzało mi się być kapitanem na boisku, ale żeby wyprowadzać drużynę, to był to pierwszy raz. Fajne uczucie. – skomentował swoją rolę po meczu. Pomimo dobrego spotkania w wykonaniu Szalpuka, początek wydawał się niezwykle chaotyczny – My nie trenowaliśmy ze sobą z Sawinem, a to był też pierwszy jego mecz w tym okresie reprezentacyjnym. W pierwszym secie nie do końca potrafiliśmy panować nad naszymi myślami i emocjami więc dlatego wyglądało to jak wyglądało. Jak zawsze jak gram, niezależnie od sytuacji, to na 100%. Walczyliśmy, mam nadzieję, że kibicom się podobało. – dodał.

 

Szansa na IO

Głównym celem tego sezonu są jednak niewątpliwie Igrzyska Olimpijskie. Trener nie podał jeszcze finalnej listy nazwisk, które zawalczą o medale w Paryżu. Wszyscy zawodnicy dają więc z siebie 100%, licząc na powołanie. – Jestem realistą, wiem, że pewnie nie jestem pierwszym wyborem trenera, ale zawsze daję z siebie maxa. Taka rola, jaka zostanie mi przypisana w kadrze, do takiej roli się przystosuję. – mówił w rozmowie z Jakubem Bednarukiem Szalpuk – Myślę, że mogę być z siebie zadowolony i uważam że dałem z siebie 100%. – podsumował swoje przygotowania przyjmujący.

 

Zobacz również:
Komenda: Tutaj wszystko jest zorganizowane od A do Z

źródło: inf. własna, sport.interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved