Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Superpuchar Włoch K: Imoco w finale, drugi mecz… przerwany

Superpuchar Włoch K: Imoco w finale, drugi mecz… przerwany

W pięknej scenerii Piazza dei Signori w Vicenzy, gdzie na świeżym powietrzu rozłożono boisko do siatkówki i trybuny, rozpoczęto półfinały Superpucharu Włoch siatkarek. W pierwszym meczu Imoco Conegliano z Joanną Wolosz w składzie pewnie pokonało 3:0 Savino Del Bene Scandicci. Drugi półfinał przy stanie 1:1 został przerwany na początku trzeciego seta. Okazało się, że wieczorem skraplająca się wilgoć uniemożliwiła dalszą grę.

Włoska federacja wpadła na pomysł rozegrania półfinałów i finału Superpucharu siatkarek na świeżym powietrzu. Boisko i teraflex, a także trybuny rozłożono na Piazza dei Signori w Vicenzy i całość prezentowała się wyśmienicie. Organizatorzy obawiali się tylko deszczu, jak się potem okazało, nie przewidzieli jeszcze jednego zjawiska atmosferycznego…

W pierwszym meczu półfinałowym zmierzyły się zespoły, które w poprzedniej edycji Superpucharu Włoch grały w finale. Przed rokiem triumfował zespół Imoco Volley i tak też było teraz w półfinale. Zespół Joanny Wołosz w pierwszym secie błyskawicznie wyszedł na prowadzenie, regularnie je powiększając (16:10). W końcówce rywalki były już zupełnie pogubione i Imoco wygrało 25:17. Podobny przebieg miał drugi set, tym razem zespół Savino Del Bene stawił jeszcze mniejszy opór nie potrafiąc zatrzymać ataków Paoli Egonu.

Dopiero trzeci set spotkania był bardziej wyrównany. Wprawdzie Imoco cały czas prowadziło, ale była to niewielka przewaga. W drużynie ze Scandicci coraz śmielej w ataku poczynała sobie Magdalena Stysiak, jednak końcówka znów należała do drużyny z Conegliano. Joanna Wołosz i jej koleżanki wygrały 25:22 i awansowały do finału rozgrywek. Najskuteczniejszą zawodniczką zwycięskiej drużyny była Paola Egonu, która zdobyła 14 punktów. Po przeciwnej stronie siatki Magdalena Stysiak punktowała 12 razy, mając 38% skuteczności w ataku i jeden as serwisowy na koncie. Polska rozgrywająca również zdobywała punkty w tym spotkaniu, popisując się trzema skutecznymi kiwkami, jednym blokiem i jednym asem serwisowym

Imoco Volley Conegliano – Savino Del Bene Scandicci 3:0
(25:17, 25:14, 25:22)

Imoco: De Kruijf (5), Folie (9), Adams (13), Wołosz (5), Sylla (9), Egonu (14), De Gennaro (libero) oraz Caravello i Gennari
Savino: Stysiak (12), Popović (2), Pietrini (9), Lubian (2), Courtney (5), Camera, Merlo (libero) oraz Marković (1), Cecconello, Samadan (1), Drewniok i Bosetti

W drugim meczu półfinałowym Unet E-work Busto Arsizio zmierzył się z drużyną Igor Gorgonzola Novara. Pierwszy set padł łupem zespołu z Novary, który wygrał 25:23. Rywalki zrewanżowały się w drugim secie, wygrywając do 18. Na boisku pojawiła się już Malwina Smarzek.

Po zmroku pięknie oświetlony Piazza dei Signori w Vicenzy wyglądał wspaniale, jednak wilgoć, która zbierała się w powietrzu, coraz bardziej osiadała na boisku. Teraflex stał się śliski i niebezpieczny dla zawodniczek, dlatego po trzech wymianach trzeciego seta mecz został przerwany na prośbę obu zespołów. Spotkanie ma zostać wznowione o g. 11 w niedzielę przy stanie 0:0 w trzecim secie. Finał zaplanowano na g. 21:15 w niedzielę.