Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Od środy część graczy Jastrzębskiego Węgla wróci do treningów

Od środy część graczy Jastrzębskiego Węgla wróci do treningów

fot. Klaudia Piwowarczyk

Pozytywne wieści we wtorek napłynęły z Jastrzębskiego Węgla. Klub poinformował, że część zespołu w środę zakończy kwarantannę i będzie mogła wrócić do treningów. W ćwiczeniach będzie mogło wziąć udział sześciu zawodników.

Przypomnijmy, że Jastrzębski Węgiel ostatnio był na fali. Nie tylko w cuglach w Rumunii wywalczył awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów, ale też dobrze radził sobie w PlusLidze, odnosząc zwycięstwo za zwycięstwem. Ostatnio pokonał Cuprum Lubin, ale po tamtym spotkaniu musiał udać się na przymusową przerwę. Wszystko przez wykrycie sześciu przypadków koronawirusa w drużynie.Kolejne pozytywne przypadki pojawiły się kilka dni później. Jednak w końcu nadeszły także pozytywne wieści ze śląskiego klubu.

– W wyniku przeprowadzonych w poniedziałek testów RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 w przypadku sześciu zawodników i czterech przedstawicieli sztabu szkoleniowego naszej drużyny otrzymano wyniki negatywne. Przebadana w poniedziałek grupa to osoby, które od początku zeszłego tygodnia przebywały na kwarantannie i które po pierwszych testach były zdrowe. Wykonane w poniedziałek w ich przypadku ponowne testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 dały we wtorek w komplecie rezultaty negatywne – czytamy w komunikacie wystosowanym przez Jastrzębski Węgiel.

Zdrowe osoby zakończą kwarantannę w środę. W grupie tej jest sześciu zawodników i czterech członków sztabu szkoleniowego. Będą oni więc mogli wrócić do treningów. O dalszej sytuacji epidemiologicznej w drużynie Jastrzębski Węgiel ma informować na bieżąco.

źródło: inf. własna, KS Jastrzębski Węgiel

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved