Strona Główna > Aktualności > Srebrne LE M: Macedonia i Dania w finale

Srebrne LE M: Macedonia i Dania w finale

W Macedonii Północnej trwa turniej finałowy srebrnej Ligi Europejskiej. W pierwszym półfinale gospodarze w tie-breaku pokonali reprezentację Chorwacji i w niedzielę zagrają o złoto. Ich rywalem będzie kadra Danii, która oddała tylko jednego seta Węgrom. Mecze o medale odbędą się w niedzielę.

Pięciosetowy bój stoczyli siatkarze Macedonii Północnej oraz Chorwacji. Podopieczni Nikoli Matijasevicia dość wyraźnie przegrali premierową odsłonę, by w dwóch kolejnych dyktować warunki na parkiecie. Chorwaci się jednak nie poddali, doprowadzili jeszcze do tie-breaka, choć w połowie seta roztrwonili wyraźną przewagę. Podopieczni Emanuele Zaniniego dobrze zaczęli decydującą odsłonę (5:2), ale szybko inicjatywę przejęli Macedończycy, którzy już jej nie oddali i zwycięstwem 15:12 przypieczętowali awans do finału srebrnej Ligi Europejskiej.

Liderem Macedończyków był Nikola Gjorgiew, kończąc mecz z 25 punktami na swoim koncie. Po stronie chorwackiej Tomislav Mitrasinović oraz Marko Sedlacek mieli po 20 oczek, 19 dołożył do tego Filip Sestan, ale to nie wystarczyło, aby awansować do finału.

Macedonia Północna – Chorwacja 3:2
(15:25, 25:19, 25:22, 21:25, 15:12)

Jedynie pierwsza i czwarta odsłona drugiego półfinału przyniosły emocje. Po dwóch stronach siatki stanęli Węgrzy oraz Duńczycy. Ci drudzy nie wykorzystali wyraźnego prowadzenia w pierwszej partii (16:11), przegrywając ją 24:26. W dwóch kolejnych dyktowali warunki na boisku, nie pozwalając rywalom dotrzeć do granicy 20 oczek. Węgrzy jeszcze walczyli w czwartym secie, mieli nawet swoje szanse (22:21), ale ostatecznie po grze na przewagi znów lepsi okazali się gracze z Danii.

Mada Jensen okazał się liderem Duńczyków, zdobywając 21 oczek. 16 miał natomiast Oskar Madsen. Po węgierskiej stronie siatki pierwsze skrzypce grał Krisztian Padar, ale jego 19 oczek nie wystarczyło, aby doprowadzić chociażby do tie-breaka. Duńczycy lepiej od przeciwników zaprezentowali się w ofensywie, kończąc 57% swoich ataków. Do tego 12 razy zapunktowali blokiem i 10 razy posłali asy serwisowe.

Węgry – Dania 1:3
(26:24, 17:25, 11:25, 27:29)