Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE M: Rumunia i Macedonia z wygranymi na początek rywalizacji

Srebrna LE M: Rumunia i Macedonia z wygranymi na początek rywalizacji

W pierwszych meczach tegorocznej Srebrnej Ligi Europejskiej mężczyzn komplet punktów zdobyły Macedonia Północna oraz Rumunia. Reprezentacja Macedonii nie dała zbyt wielu szans Bośni i Hercegowinie, pewnie triumfując 3:0, natomiast Rumuni oddali rywalom z Albanii jednego seta.

Rozpoczęły się rozgrywki Srebrnej Ligi Europejskiej. Jako pierwsze walczyły zespoły z grupy B. Reprezentacja Albanii podejmowała Rumunię i to goście okazali się lepsi, triumfując 3:1. Podopieczni Carlo Satiego dość pewnie wygrali dwie pierwsze odsłony meczu w Tiranie, ale w trzecim secie po walce na przewagi minimalnie lepsi okazali się Albańczycy. Było ich stać jednak tylko na zwycięstwo w tej części meczu, czwartą całkowicie zdominowali Rumuni, którzy w połowie seta odskoczyli na siedem oczek i jedynie powiększali swoje prowadzenie, ostatecznie triumfując 25:14 i 3:1.

Rumunia zdecydowanie lepiej spisała się w ataku, kończąc 57% swoich akcji, do tego miała na swoim koncie aż 10 bloków, przy 5 „czapach” Albańczyków. Zdecydowanym liderem rumuńskiej reprezentacji był Ciprian Matei, który zdobył aż 23 oczka, do 18 punktów w ataku dołożył 3 bloki i 2 asy serwisowe. Był też mocno obciążony w przyjęciu. 18 oczek dołożył natomiast Robert Aciobanitei. Po stronie Albanii najlepiej punktującym graczem był Anton Qaferena – 28 oczek, oprócz niego tylko znany z występów w Indykpolu AZS-ie Olsztyn Redi Bakiri mógł pochwalić się dwucyfrową zdobyczą punktową.

Albania – Rumunia 1:3
(19:25, 21:25, 27:25, 14:25)

W drugim meczu faworyci wywiązali się ze swojej roli. Macedończycy na swoim terenie pewnie w dwóch pierwszych setach pokonali reprezentację Bośni i Hercegowiny, nie pozwalając im zbliżyć się do granicy 20 oczek. O wiele bardziej wyrównana była trzecia część tego spotkania, długo żadna z drużyn nie była w stanie zbudować sobie wyraźnej przewagi. Końcówka należała do podopiecznych Aleksandara Crwenkowskiego, którzy wygrywając ją 25:23, zapewnili sobie triumf 3:0 w pierwszym meczu Ligi Europejskiej.

Jak i w poprzednich sezonach, tak i w tym meczu wyróżniał się Nikola Gjorgiew. Były siatkarz PlusLigi zdobył w tych trzech setach aż 25 punktów, z 36 piłek skończył 24 i tylko raz został zablokowany. Macedończycy dominowali głównie w ofensywie, kończąc 57% swoich akcji w ataku.

Macedonia – Bośnia i Hercegowina 3:0
(25:16, 25:17, 25:23)