Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE, gr. B M: Węgrzy z kompletem zwycięstw

Srebrna LE, gr. B M: Węgrzy z kompletem zwycięstw

Bez większych problemów w Gruzji poradzili sobie siatkarze z Węgier. Liderzy grupy B srebrnej Ligi Europejskiej pokonali przeciwników bez straty seta i pewnie prowadzą w zestawieniu. Gruzińscy siatkarze nadal pozostają bez choćby wygranego seta.

Długi czas po pierwszym gwizdku toczyła się wyrównana walka, delikatnie przeważali gospodarze, którzy po udanym serwisie Badri Nutsubidze mieli dwa punkty przewagi (11:9). Kristof Horvath również zaprezentował się za linią końcową i nie tylko wyrównał, ale przyczynił się do przejęcia prowadzenia przez Węgrów (12:11). Miejscowi robili, co mogli, ale okazali się bezradni w obliczu zagrywek Marcella Mikulassa i przegrywali już 19:22. Goście nie mieli problemów z dograniem seta do końca, a zamknął go atakiem Balazs Bibok.

W szeregach Gruzinów cały czas skuteczny był Nutsubidze i to on w dużej mierze przyczynił się do prowadzenie miejscowych w secie drugim. Bibok z pola zagrywki szybko jej jednak zniwelował (7:7). Trudno było wskazać mocniej przeważający zespół. Obie ekipy szły łeb w łeb i dopiero po długiej, wyrównanej grze i przy zagrywkach Mikulassa goście zaczęli uciekać z wynikiem (19:17). Swoje dołożył też Horvath i węgierski zespół coraz pewniej zmierzał do wygranej także w tej odsłonie. Tak też się stało, a zamknął ją błąd gospodarzy.

Przyjezdni bardzo dobrze otworzyli trzecią partię, ale dali się rywalom dogonić (6:6). W połowie tej części meczu zagrywał świetnie Boldizsar, Horvat blokował, a węgierska drużyna coraz mocniej uciekała przeciwnikowi (14:10). Tym razem gruzińskim siatkarzom było bardzo ciężko nawiązać walkę, dystans rósł, a goście szybko zamknęli seta, jak i cały mecz.

Gruzja – Węgry 0:3
(21:25, 21:25, 16:21)

Gruzja: Gramiton, Chkholaria (5), Tskhomaria (4), Gordadze (1), Zakaidze (5), Nutsubidze (13), Buadze (libero) oraz Kamkamidze, Lazarashvili, Tevdoradze (4), Khalilovi (2) i Kachibaia
Węgry: Boldizsar (7), Peter (5), Ivan , Horvath (13), Bibok (11), Mikulass (1), Ban (libero) oraz Kecskemeti (3) i Varga (1)