Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Sparing kadry U-16 siatkarek: Polki lepsze od Czeszek

Sparing kadry U-16 siatkarek: Polki lepsze od Czeszek

W sobotę reprezentacja Polski dziewcząt do lat 16 rozegrała sparingowy mecz ze swoimi rówieśniczkami z Czech. Lepsze okazały się biało-czerwone, które wygrały 3:1. Czeszki zdołały wygrać tylko trzeciego seta.  Polki  przygotowują się do turnieju finałowego mistrzostw Europy, który rozegrany zostanie w dniach 10 – 18 lipca na Węgrzech i Słowacji.

Początek meczu zdecydowanie zdominowały Czeszki (3:0), ale młode Polki szybko wyrównały. Kilka chwil później miały już dwa oczka przewagi (7:5). Walki na boisku nie brakowało, ale cały czas nieznacznie prowadziły biało-czerwone. W końcówce polska ekipa podkręciła tempo (19:13). Rywalki jednak poderwały się do walki i wyrównały na 22:22, ale ostatecznie po autowym ataku rywalek wygrały tę część meczu 25:23.

W drugim secie biało-czerwone prowadziły już 4:1, ale rywalki zdołały zbliżyć się na jedno oczko. Młode Polki odbudowały jednak przewagę (14:10). Rywalki starały się gonić wynik, ale to Polki kontrolowały wydarzenia (23:16). W końcówce przydarzył się co prawda krótki przestój (23:19). Ostatecznie jednak biało-czerwone wygrały 25:19.

Czeszki lepiej otworzyły seta trzeciego (3:1, 5:2). Rywalki cały czas utrzymywały przewagę, a Polki miały problem ze skończeniem akcji. Wkrótce Czeszki odskoczyły na 12:7, 14:9. Do końca seta Czeszki utrzymały bezpieczne prowadzenie i po udanej akcji w ataku mogły się cieszyć ze zwycięstwa w tym secie.

W czwartym secie było 4:1 dla Polek. Biało-czerwone cały czas utrzymywały dystans, a nawet sukcesywnie go powiększały. Wkrótce było już 13:9 i 17:11. Czeszki zbliżyły się na 20:19 po udanym bloku, ale zaraz potem było już 22:19. Blok dał Polkom piłki meczowe (24:20), a mecz zakończyła punktowa zagrywka.

Polska – Czechy 3:1
(25:22, 25:19, 18:25, 25:20)