Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Sokół powrócił na pierwsze miejsce, Płomień i Legionovia z przełamaniem

I liga K: Sokół powrócił na pierwsze miejsce, Płomień i Legionovia z przełamaniem

fot. Karol Gorgoń / Sokół Mogilno

Sokół & Hagric Mogilno wygrał z Legionovią 3:0 i powrócił na pierwsze miejsce. LOS Nowy Dwór Mazowiecki nie sprostał SAN-Pajdzie i niespodziewanie przegrał we własnej hali. Cenne zwycięstwa zanotowała ekipy z Sosnowca. Ze zmiennym szczęściem zagrała Enea Energetyk Poznań. Poznanianki wygrały z Nike za komplet punktów, dzień później uległy drużynie z Legionowa

 

POWRÓT NA FOTEL LIDERA, NIESPODZIEWANA PORAŻKA LOS-U

Sokół & Hagric Mogilno zrehabilitował się za porażkę z BAS-em Białystok. Mogilnianki pewnie i wysoko wygrały z Legionovią 3:0. Gospodynie były lepsze w polu zagrywki, w tym elemencie zdobyły siedem punktów, a ich rywalki ani jednego. Drużyna z Mazowsza jedynie w pierwszym secie zdobyła 20 punktów, w dwóch pozostałych była tłem dla Sokoła. Dzięki temu zwycięstwu Sokół powrócił na pierwsze miejsce w ligowej tabeli, ma jeden punkt więcej od LOS-u Nowy Dwór Mazowiecki.

ECO Harpoon LOS Nowy Dwór Mazowiecki ma czego żałować. Nowodworzanki wygrały pierwszą partię ,w drugiej miały w górze kilka piłek swoich. Nie wykorzystały swoich szans i srodze się to na nich zemściło. Przyjezdne z Jarosławia do skutecznej gry napędziła niezawodna Katarzyna Saj, statuetkę MVP otrzymała Rezija Mazure-Mago. SAN-Pajda ma na swoim koncie 14 punktów, zajmuje czwarte miejsce w ligowej tabeli.

 

ENEA ENERGETYK POZNAŃ Z PEWNĄ WYGRANĄ

Nie było emocji w meczu pomiędzy ekipą z Poznania a Nike Węgrów. Enea Energetyk Poznań pewnie i wysoko wygrała 3:0. Jedynie w trzeciej partii było trochę więcej emocji, węgrowianki przekroczyły bowiem barierę 20 punktów.  – Nie spodziewałam się, że będzie aż tak łatwo. Wydaje mi się, że nasza gra pokazała, że zrobiłyśmy progres na zagrywce. Nie ma też falowania takiego jak wcześniej. Jestem z nas bardzo dumna – powiedziała po spotkaniu MVP tej potyczki, Anna Regulska. Nike Węgrów z ośmioma punktami jest dziewiąta.

 

WAŻNE ZWYCIĘSTWO PŁOMIENIA I LEGIONOVII

W meczu o „życie” Trans-Ann Płomień Sosnowiec wygrał 3:1 z ostatnią Solną Wieliczka. Obie ekipy zajmowały przed tym meczem odpowiednio przedostatnie i ostatnie miejsce w tabeli. Z podniesionymi głowami na górę tabeli mogą spoglądać sosnowiczanki. – Mam nadzieje że po tym meczu nasza gra będzie wyglądała lepiej. W każdym meczu chcemy punktować, nasza forma idzie w górę – powiedziała Aleksandra Buczek, MVP tego spotkania. Solna jako jedyna drużyna w lidze nie zaznała smaku zwycięstwa, z jednym punktem zamyka ligową tabelę. – Do końca wierzyłyśmy, że jesteśmy w stanie doprowadzić to spotkanie do tie-breaka i będziemy mogły cieszyć się chociaż z jednego punktu. O naszej porażce zadecydowały błędy własne. Zabrakło nam doświadczenia, którego nam wciąż szukamy. W naszych głowach też musi się dużo pozmieniać, brakuje nam pewności siebie – powiedziała Monika Kawa siatkarka Solnej Wieliczki.

Passę porażek przerwała Legionovia Legionowo. Po przegranej z Sokołem Mogilno podopieczne Grzegorza Kowalczyka wywiozły cenne trzy punkty ze stolicy Wielkopolski. MVP tego meczu została wybrana Katarzyna Bagrowska. Enea Energetyk Poznań pozostała na siódmym miejscu w ligowej tabeli, ma na swoim koncie 13. punktów. Legionovia z ośmioma jest dziewiąta.

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2023-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved