Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Sokół powrócił na fotel lidera, niespodziewana porażka LOS-u

I liga K: Sokół powrócił na fotel lidera, niespodziewana porażka LOS-u

fot. Lidia Jaźwińska

Sokół Mogilno pewnie i wysoko wygrał z Legionovią Legionowo i ponownie powrócił na fotel lidera. Zajmujący pierwsze miejsce LOS musiał uznać wyższość SAN-Pajdy we własnej hali. Poznanianki pewnie pokonały inną drużynę z Mazowsza – Nike Węgrów.

POWRÓT NA FOTEL LIDERA

Od początku spotkania trwała dominacja gospodyń. Odrzuciły one od siatki swoje rywalki, punktowały w polu zagrywki, po ataku Katarzyny Nowak prowadziły 6:2. Zawodniczki z Mazowsza w środkowej części seta zbliżyły się na jeden punkt po ataku Marty Dudy, przegrywały 14:15. Więcej do powiedzenia na boisku miały gospodynie, atak Pauliny Brzoski zamknął partię numer jeden.

Kolejne dwa sety toczyły się pod zupełne dyktando Sokoła. Legionowianki miały bardzo duże problemy z przyjęciem, seriami traciły punkty. Przyjezdne nie miały siatkarskich argumentów w tych dwóch partiach, były tłem dla rozpędzonych gospodyń. W całym meczu mogilnianki bezpośrednio z zagrywki zdobyły 7 punktów, zespół z Mazowsza ani jednego. Podopieczne trenera Grzegorza Kowalczyka w całym spotkaniu popełniły 21 błędów własnych, miały słabe przyjęcie. Osamotniona Marta Duda w pojedynkę nie była w stanie wiele zdziałać. Sokół po tym zwycięstwie ponownie został liderem I ligi, z kolei Legionovia przegrała piąty mecz w obecnym sezonie.

MVP: Katarzyna Nowak

Sokół & Hagric Mogilno – B&B LTS Legionovia Legionowo 3:1
(25:20, 25:15 25:16)

Składy zespołów:
Sokół: Przybyło  (13), Cabaj (3), Nowak (13), Szczepańska (3), Świętoń (19), Brzoska (6), Rafałko (libero) oraz Łuczyszyn (1), Pilarczyk, Marcyjanik (libero)
Legionovia: Milun (2), Szmelter (1), Duda (13), Mikołajczyk (4), Dąbrowska (1), Łabanowska (2), Łuszczyńska (libero) oraz Bagrowska (4), Jaworska-Nowak, Górecka (2), Daca (4)

NIEWYKORZYSTANA SZANSA LOS-u

Mają czego żałować siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego.  Wygrały pierwszą partię meczu z SAN-Pajdą, były bliskie zwycięstwa w drugiej. Miały w górze kilka piłek setowych i ich nie wykorzystały. Srodze się to na nich zemściło. Jarosławianki odwróciły losy seta, rozstrzygnęły go na swoją korzyść po zaciętej grze na przewagi w stosunku 31:29. Kolejne dwa sety także były rozgrywane na przewagi. W ostatnim – czwartym SAN-Pajda prowadził 24:20, i stanął w miejscu, doszło do remisu po 24. Czerwoną kartką został ukarany trener jarosławianek. Ostatecznie po błędzie gospodyń trzy punkty pojechały na Podkarpacie.

MVP: Rezija Mazure-Mago

Eco Harpoon LOS Nowy Dwór Mazowiecki – SAN-Pajda Jarosław 1:3
(25:20, 29:31, 25:27, 24:26)

Składy zespołów:
LOS: Sidor (10), Filipek (11), Plaga (20), Grabowska (1), Kowalczyk (17), Budnik (11), Bodasińska (libero) oraz Stachowiak (5), Bolińska
SAN-Pajda: Mazure-Mago (12), Saj (24), Andrzejewska (10), Zięba (9), Stepko (9), Papszun (5), Machowska (libero) oraz Łubianka

POZNANIANKI Z PEWNYM ZWYCIĘSTWEM

W miarę wyrównana gra trwała do stanu 12:11. Następnie przyjezdne w jednym ustawieniu straciły sześć punktów z rzędu, przegrywały 11:19. Serią trudnych zagrywek popisała się Oliwa Nastawska. Błędy w przyjęciu oraz w ataku sprawiły, że zespół z Mazowsza był w odwrocie. Podopieczne trenera Marcina Patyka zakończyły tę partię atakiem ze środka atakiem wspomnianej wcześniej Oliwii Nastawskiej.

O drugiej partii przyjezdne z Węgrowa będą chciały jak najszybciej zapomnieć. Poznanianki były lepsze w każdym elemencie gry, seriami zdobywały punkty. Kontrataki zamieniały w punkty. W miarę wyrównana gra trwała do stanu 5:4. Następnie przy serii zagrywek Oliwii Nastawskiej było 13:5, a przy serii zagrywek Zofii Sobanty 21:8. Węgrowianki były tłem dla swoich rywalek, zerwały się do odrabiania strat przy stanie 12:24. Zryw okazał się być mocno spóźniony, błąd własny Nike zakończył tę część meczu.

Trzecia a zarazem ostatnia partia meczu niczym nie różniła się od dwóch poprzednich. Enea Energetyk Poznań odrzucił od siatki swoje rywalki, punktował w polu zagrywki, prowadził 11:6. Węgrowianki dzięki Dominice Surlit zniwelowały straty do trzech punktów (13:10), a przy serii zagrywek Joanny Waszyńskiej był remis po 18. Przyjezdne po błędzie swoich rywalek prowadziły 19:18. Przy stanie 22:21 w polu zagrywki zameldowała się Amelia Mokrzan i pozostała w nim do końca spotkania. Punktowy blok Rozalii Chmielewskiej na Joannie Waszyńskiej zakończył to spotkanie.

MVP: Anna Regulska

Enea Energetyk Poznań – PMKS Nike Węgrów 3:0
(25:16, 25:16, 25:21)

Składy zespołów:
Enea: Regulska, Sobalska, Sobanty, Senica, Nieład, Nastawska, Stryjak (libero) oraz Mokrzan, Regulska, Ziółkowska, Pietrzak, Bury, Chmielewska, Witczak (libero)
Nike: Hochołowska, Michałek, Surlit, Godlewska, Waszyńska, Jankowska, Wiśniewska (libero) oraz Głodzińska, Piszcz, Dutkiewicz, Orzyłowska, Okulus

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved