Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Płomień lepszy w meczu o „życie”, Legionovia z cennym zwycięstwem

I liga K: Płomień lepszy w meczu o „życie”, Legionovia z cennym zwycięstwem

Trans-Ann Płomień Sosnowiec wygrał w ważnym meczu z Solną Wieliczka i opuścił przedostanie miejsce w tabeli. Ekipa z Solnego miasta pomimo ambitnej gry po raz ósmy musiała pogodzić się z porażką. Serię porażek przerwała Legionovia, która wywiozła trzy punkty ze stolicy Wielkopolski.

BARDZO WAŻNE ZWYCIĘSTWO PŁOMIENIA

Gospodynie od początku meczu ruszyły do zdecydowanych ataków. Po kontrataku Agnieszki Cur-Słomki prowadziły 4:2. Z kolei przy serii zagrywek tej siatkarki było 11:5. Gra obu ekip falowała. Siatkarki z Wieliczki szybko odrobiły straty, ciężar gry na siebie wzięła Monika Kawa. Gospodynie w jednym ustawieniu straciły siedem punktów z rzędu,  przegrywały 13:15. Poziom meczu obniżył się poprzez błędy własne obu ekip. Dzięki Oliwii Laszczyk miejscowa drużyna zbudowała sobie pierwszy przewagę (21:16). Wieliczanki miały duże problemy z przyjęciem, przełożyło się to na skuteczność w ataku.  Błąd w polu zagrywki Zuzanny Oracz zamknął tę partię.

W drugim secie meczu gospodynie poszły za ciosem. Odrzuciły od siatki swoje rywalki, w polu zagrywki ręki nie zwalniała Marta Twardoch, było 8:3. Kilka chwil później przewaga Płomienia wzrosła do dziewięciu punktów (15:6). Podopieczne trenera Ryszarda Litwina odbijały się od bloku sosnowiczanek niczym od ściany.  W Solnej szwankowało przyjęcie, nie było zawodniczki,  która wzięłaby na siebie ciężar gry.  Końcówka seta była popisem Płomienia.  Punktowała Oliwia Poreda, z dobrej strony pokazała się Marta Twardoch. Wieliczanki nie miały siatkarskich argumentów,  wysoko przegrały seta w stosunku 12:25.

Zagrywka kluczem

W trzecim secie tego spotkania do stanu po 8 obie drużyny grały punkt za punkt.  W Solnej przypomniała o sobie Monika Kawa, po jej ataku było 11:9. Sosnowiczanki miały problemy z przyjęciem, nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia.  Po kolejnym ataku Moniki Kawy przegrywały 11:15. Zespół z  Małopolski dyktował warunki gry,  lepiej zagrały na siatce. Po punktowym bloku Julii Jaśkowiec Solna Prowadziła 19:15. Doskonale seta trwała przewaga przyjezdnych. Punktowy blok Julii Chadały zapewnił zwycięstwo drużynie z solnego miasta.

Wieliczanki nie poddawały się, dotrzymały kroku swoim przeciwniczki do stanu 8:8. Następnie w jednym ustawieniu straciły sześć punktów z rzędu,  przegrywały 8:14. Po asie serwisowym Aleksandry Buczek było 17:9. Wiele ożywienia w grę Solnej wniosła Patrycja Nowacka, po jej atakach zespół z Wieliczki tracił pięć punktów, przegrywał 13:18. Przy stanie 20:13 ciężar gry na siebie wzięła Julia Chadała. Dzięki niej przyjezdne zniwelowały straty do trzech punktów. Na więcej zespołu gości nie było stać. Dwa punkty bezpośrednio z zagrywki zdobyła Marta Twardoch, tym samym trzy punkty zostały w Sosnowcu.

MVP: Aleksandra Buczek

Trans-Ann Płomień Sosnowiec – Solna Wieliczka 3:1
(25:19, 25:12, 21:25, 25:19)

Płomień: Karnicka, Cur-Słomka,  Witkowska, Laszczyk, Twardoch,  Buczek Samul (libero) oraz Poreda, Ropela-Puzdrowska
Solna: Kawa, Wełna,  Ejsmont, Feliks,  Chadała, Oracz, Dutkiewicz (libero) oraz Nowacka, Łyżwa, Jaśkowiec, Bierczak (libero)

PRZEŁAMANIE LEGIONOVII

W zaległym meczu siódmej kolejki swoją passę porażek przełamała Legionovia Legionovia. Ekipa z Mazowsza wygrała 3:1 z będącymi na fali poznaniankami. Dzięki temu zwycięstwu Legionovia zrównała się punktami z Nike oraz Płomieniem Sosnowiec. Wszystkie trzy drużyny mają po osiem punktów na swoim koncie.

MVP: Katarzyna Bagrowska

Enea Energetyk Poznań – Legionovia Legionowo 1:3
(20:25, 21:25, 25:21, 17:25)

Energetyk: Regulska, Sobalska, Sobanty Senica, noNiwald, Nastawska, Stryjak (libero) oraz Pietrzak, Ziółkowska, Bury
Legionovia: Szmelter, Bagrowska, Duda, Jaworska-Nowak, Daca, Górecka, Kulig (libero) oraz Milun, Mikołajczyk, Łabanowska