Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Sokół Mogilno nie zdołał awansować do I ligi, co dalej z zespołem?

Sokół Mogilno nie zdołał awansować do I ligi, co dalej z zespołem?

fot. Marek Holak

To bez wątpienia ogromne osiągnięcie siatkarek II-ligowego Sokoła Mogilno. Awansując do finału rozgrywek, team sympatycznych zawodniczek osiągnął największy sukces w ponad półwiecznej historii tego zasłużonego klubu. – Niewykluczone, że nastąpią niewielkie zmiany w składzie – mówi trener Michał Muszyński.

Michał Muszyński przed wyjazdem do Białegostoku na finałowy turniej o wejście do I ligi kobiet stwierdził na łamach „Gazety Pomorskiej”, że największe szanse na pierwsze i drugie miejsce, premiowane awansem, mają BAS Kombinat Budowlany Białystok i AZS AWF Warszawa. I miał rację.Po dwóch dniach rywalizacji wymienione ekipy, mając na koncie komplet punktów, osiągnęły już swój cel. Okazało się, że trener po prostu był realistą. Zdaniem Michała Muszyńskiego, zwycięskie rywalki przewyższały zawodniczki Sokoła warunkami fizycznymi, szczególnie wzrostem, co w siatkówce odgrywa dużą rolę, zwłaszcza przy bloku i ataku.

Chociaż Sokół nie uzyskał awansu do I ligi, to zakwalifikowanie się do finału rozgrywek było już znaczącym sukcesem – największym w ponad 50-letniej historii mogileńskiego klubu. Burmistrz Leszek Duszyński, który towarzyszył zespołowi w stolicy Podlasia, podziękował zespołowi za klubowe osiągnięcie w sezonie 2020/2021.

Jaka przyszłość czeka drużynę Sokoła w sezonie 2021/2020? – Zawodniczki po trudnym i udanym dla naszego klubu sezonie odpoczywają. Niewykluczone, że nastąpią niewielkie zmiany w składzie. A z kim w nowym sezonie zagramy, to jeszcze nie wiadomo, bo żadna ekipa z województw pomorskiego, wielkopolskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego nie awansowała do drugiej ligi. Prawdopodobnie na początku sierpnia poznamy rywalki w naszej grupie – powiedział szkoleniowiec Michał Muszyński.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę