Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Sokół Mogilno gotowy do nowego sezonu

Sokół Mogilno gotowy do nowego sezonu

fot. Dorota Łuczyszyn

Już w najbliższą sobotę rozpoczynają się rozgrywki II ligi kobiet. Siatkarki Sokoła Mogilno zainaugurują sezon spotkaniem z Truso Elbląg. Co zmieniło się w zespole z województwa kujawsko-pomorskiego od zakończenia poprzednich rozgrywek?

Przed sezonem 2020/2021 Sokół Mogilno opuściły cztery siatkarki: Monika Gajtkowska, Gabriela Puławska, Kinga Pawlak i Aleksandra Jaroni. Siedem zawodniczek nadal będzie kontynuować karierę w mieście nad Panną: Maja Pilarczyk, Karolina Łuczyszyn, Monika Łuczak, Wiktoria Przybyło, Justyna Kozłowska, Edyta Mazurczak i Łucja Koziorowska. Klub pozyskał dodatkowo: Ilonę Adamowicz (powrót po rocznej przerwie), Wiktorię Ceglarską (z Pałacu Bydgoszcz) oraz Weronikę Antczak, Karolinę Karolczyk, Karolinę Kohut i Jagodę Radzewicz z SKF Politechniki Poznańskiej. Rywalki z Poznania, mimo zajęcia 7. miejsca w rozgrywkach w ubiegłym sezonie, wycofały się z II ligi i zagrają na poziomie III-ligowym.Sokolanki rozpoczęły przygotowania do sezonu w połowie sierpnia. Przez dwa tygodnie trenowały po trzy razy w tygodniu, następnie uczestniczyły w tygodniowym obozie dochodzeniowym w Mogilnie. – Jestem zadowolony z okresu przygotowawczego w 70% – mówi trener Michał Muszyński. – Pandemia trochę pokrzyżowała nam plany przygotowań, bo w związku z tym przesunęły się rozgrywki siatkówki plażowej. A kilka naszych dziewczyn brało w nich udział. Dość powiedzieć, że Weronika Antczak z Justyną Kozłowską wygrały Akademickie Mistrzostwa Polski, wcześniej zdobywając również bardzo wysokie, 4. miejsce w rywalizacji mistrzostw Polski seniorek. Oprócz tego, że plażówka nieco wpłynęła na nasz plan przygotowań, wszystko odbyło się zgodnie z wcześniejszymi założeniami.

W ramach weryfikacji formy przed sezonem, mogilnianki rozegrały szereg spotkań kontrolnych. Wygrały wszystkie z nich, tracąc zaledwie jednego seta. Pokonały w meczach towarzyskich AZS UMK Toruń 5:0, Barycz Janków Przygodzki 3:1, Szamotulanina Szamotuły 3:0, a także zajęły 1. miejsce w turnieju otwarcia sezonu na własnym parkiecie, wygrywając po 2:0 z AZS UMK Toruń, Czarnymi Słupsk, UKS ZSMS Poznań i APS Rumia.

W rozgrywkach sezonu 2019/2020, Sokół Mogilno zajął 6. miejsce w II-ligowej grupie 1. – Teraz celem zespołu będzie poprawienie miejsca z ubiegłego sezonu. Chcemy znaleźć się w czwórce najlepszych drużyn naszej grupy. Faworytkami ligi wydają się być Wieżyca Stężyca i Pałac II Bydgoszcz – opowiada 24-letni szkoleniowiec Sokoła. – To nasz drugi sezon w II lidze. Ja jako trener, ale także dziewczyny, musieliśmy się przestawić z rozgrywek III-ligowych na poziom centralny. A ten jest dużo wyższy i system grania jest zupełnie inny. Tamten sezon, szczególnie jego początek, bardzo dużo nas nauczył – dodaje.

Praktycznie wszystkie siatkarki II-ligowego zespołu mieszkają aktualnie poza Mogilnem. – To nie jest utrudnienie – mówi trener Muszyński. – Trenujemy dwa razy w tygodniu w Mogilnie, raz trenujemy w Poznaniu, zawodniczki mają także indywidualne zajęcia na siłowni. Dziewczyny są ze sobą zżyte, znają się dobrze, co utrzymuje bardzo dobre relacje w zespole. A to ma też przełożenie na grę. Przed nami 22 kolejki grania. System rozgrywek w tym sezonie bardzo mi odpowiada. Miejsce na koniec sezonu na pewno nie będzie przypadkiem.

Wszystkie spotkania u siebie Sokół będzie rozgrywać w Hali Widowiskowo-Sportowej w Mogilnie w soboty o godzinie 17:00.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved