Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Włoszki niczym Włosi – ta sama pozycja na rezerwie na turniej do Paryża

Włoszki niczym Włosi – ta sama pozycja na rezerwie na turniej do Paryża

fot. PressFocus

Jak wszyscy, to wszyscy! Poznaliśmy skład drugiej z reprezentacji Włoch na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Zespół pań z Półwyspu Apenińskiego na wyczekiwany przez całą siatkarską społeczność turniej udadzą się m.in. z czterema przyjmującymi. W kontekście zawodnika rezerwowego nie ma różnic względem męskiej formacji. Tu również „trzynastką” jest siatkarska występująca na pozycji libero. 

czy te włoszki wkroczą do strefy medalowej?

Reprezentacja Włoch jak na razie może mówić o bardzo udanym starcie sezonu reprezentacyjnego. Mimo że siatkarki z Półwyspu Apenińskiego zakończyły fazę grupową Ligi Narodów na 2. miejscu w tabeli to i tak okazały się najlepsze w całych rozgrywkach i sięgnęły po złoty medal. Bezsprzecznie są one nie tylko w gronie kandydatek do medalu igrzysk olimpijskich, ale również i faworytek do sięgnięcia po olimpijskie złoto. Z całkowitą pewnością łatwego zadania w ostatnich dniach, jak i również inni trenerzy nie miał Julio Velasco, który desygnować musiał trzynaście zawodniczek, które walczyć będą o medal dla reprezentacji Włoch. Z tego miejsca warto przypomnieć, że włoskie siatkarki jeszcze nigdy sięgnęły po medal, a nawet nie dotarły do półfinału.

cztery przyjmujące i libero na „13”

W przypadku włoskiej formacji ujrzeliśmy klasyczną koncepcję składu. Do Paryża udadzą się dwie rozgrywające, cztery przyjmujące, trzy środkowe, dwie atakujące oraz dwie libero, w tym jedna pełnić będzie rolę „trzynastki”. Zespół z Półwyspu Apenińskiego został przydzielony do grupy C. Mistrzynie Ligi Narodów spotkają się kolejno z: Dominikankami, Holenderkami oraz Turczynkami. Swoje pierwsze spotkanie rozegrają dokładnie 28 lipca, w niedzielę.

SKŁAD REPREZENTACJI WŁOCH NA IGRZYSKA OLIMPIJSKIE W PARYŻU:

Rozgrywające: Carlotta Cambi, Alessia Orro
Przyjmujące: Alice Degradi, Caterina Bosetti, Gaia Giobannini, Myriam Sylla
Środkowe: Anna Danesi, Marina Lubian, Sarah Fahr
Atakujące: Paola Egonu, Jekaterina Antropowa
Libero: Monica De Gennardo
Rezerwowa: Ilaria Spirito (libero)

Zobacz również:
Pięć przyjmujących, jedna atakująca. Skład Turczynek na igrzyska olimpijskie

źródło: federvolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2024-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved