Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Ekipa Bernardiego przypieczętowała triumf – Puchar Challenge jedzie do Novary

Ekipa Bernardiego przypieczętowała triumf – Puchar Challenge jedzie do Novary

Po wygraniu we własnej hali 3:0 również na wyjeździe Igor Gorgonzola Novara nie dała szans Neptunes Nantes VB. Francuzki co prawda wygrały pierwszą partię, mimo że w pewnym momencie przegrywały kilkoma punktami, ale nie udało im się kontynuować równie skutecznej gry w kolejnych odsłonach. Podopieczne trenera Bernardiego wygrały 3:1 i sięgnęły po Puchar Challenge.

Ciekawe otwarcie dla gospodyń

Otwarcie pojedynku było zacięte, nie brakowało przedłużonych akcji. Po serii przy zagrywkach Cateriny Bosetti przyjezdne nie tylko odrobiły straty, ale też odskoczyły na 16:13. Dopiero mocny atak Taylor Mims pozwolił zrobić przejście. Gospodynie bez większych problemów zniwelowały ten dystans. Gdy ciekawą akcję skończyła Marrit Jasper na tablicy wyników ponownie widniał remis (17:17). Celne zagrywki Emillie Respaut sprawiły, że gospodynie zbudowały trzypunktową przewagę. Chociaż nie brakowało ciekawych akcji, to gospodynie wygrały inauguracyjną odsłonę. W końcówce gra toczyła się na styku, ale ostatnie słowo należało do bloku Nantes.

Włoszki wkroczyły do gry

Pierwsze akcje seta numer dwa należały do gospodyń. Dobra postawa Mariny Markowej pozwoliła jednak podopiecznym trenera Bernardiego przejąć inicjatywę. Przy stanie 11:8 dla przyjezdnych interweniował francuski szkoleniowiec. Na siatce wciąż górował włoski zespół. Problemy swoją zagrywką sprawiała Markowa (10:17). Poderwać do walki gospodynie starała się Amelie Rotar. Wcześniej zbudowana przewaga wystarczyła, by ekipa z Novary triumfowała po asie.

Puchar rozstrzygnięty w trzecim secie

Otwarcie seta numer trzy toczyło się na styku. Za sprawą kolejnych skutecznych ataków Taylor Mims gospodynie zbudowały przewagę. Przy stanie 12:9 interweniował trener Bernardi. Głównie dzięki kolejnym skutecznym akcjom Wity Akimowej włoska ekipa zniwelowała dystans. Gdy ta siatkarka dołożyła asa, o czas poprosił trener Hernandez (17:20). Tej przewagi Włoszki już nie wypuściły z rąk. Autowy atak gospodyń dał puchar Novarze.

Po zapewnieniu sobie zdobycia pucharu trener Bernardi w czwartym secie dał szanse zmienniczkom. Włoska ekipa kontynuowała skuteczną grę. Zdarzały się przedłużone akcje. Po stronie gospodyń ręki nie wstrzymywała Rotar, po drugiej pewnie swoje akcje kończyła Szakmary. Siatkarki z Włoch kontrolowały wynik. Po zagraniu Grety Szakmary podopieczne trenera Bernardiego miały kolejne piłki meczowe (18:24). Atak z przechodzącej piłki Cristiny Chirichelly zamknął spotkanie.

MVP: Wita Akimowa

Neptunes Nantes – Igor Gorgonzola Novara 1:3
(25:23, 16:25, 20:25, 19:25)

Nantes: Jasper (8), rotar (16), Mims (20), Kurtagic (8), Karasoy (1), Keene (6), Giardino (libero) oraz Rakotozafy, Respaut (2) i Ndoye
Novara: Bosio (2), Bosetti (1), Danesi (5), Bonifacio (11), Akimowa (25), Markowa (15), Fersino (libero) oraz Buijs (8), Szakmary (6), Bartolucci (2), De Nardi, Chirichella (3) i Karpalowa (1)