Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Rumunki znowu nie dały rady polskim siatkarkom

Rumunki znowu nie dały rady polskim siatkarkom

fot. FIVB

Ostatnie sparingowe spotkanie reprezentacji Polski kobiet z Rumunią w Szczyrku zakończyło się ponownie wysokim zwycięstwem polskich siatkarek, które na tle niezbyt wymagających rywalek zaprezentowały się lepiej niż przyzwoicie.

Sobotnie spotkanie dużo agresywniej rozpoczęły reprezentantki Rumunii, wśród których ponownie brylowała osiemnastoletnia leworęczna atakująca Alexia Carutasu. Nasze siatkarki w innym niż wczoraj wyjściowym ustawieniu powoli odzyskiwały rytm gry i po początkowych problemach doprowadziły do remisu po 9. Seria bloków i kontrataków w wykonaniu wysokiej linii: Klaudia Alagierska, Martyna Czyrniańska, Magda Stysiak dała naszym siatkarkom prowadzenie 14:10.W połowie seta trener Nawrocki dokonał podwójnej zmiany. Na boisko weszły Julia Nowicka i Malwina Smarzek, które dobrą grą przyczyniły się do pewnej wygranej w pierwszej partii. Drugi set ponownie lepiej rozpoczęły rywalki, które po asie serwisowym i dwóch blokach prowadziły 0:3.

Za sprawą środkowych Anny Stencel i Agnieszki Kąkolewskiej, które wyszły w wyjściowym składzie straty zostały szybko odrobione. Polki blokiem wypracowały kilkupunktową przewagę, którą utrzymały do ostatniej akcji. Po przerwie bardzo dużo i dobrze atakująca w dwóch setach Martyna Czyrniańska została zastąpiona przez równie młodą Weronikę Szlagowską, która wydatnie przyczyniła się do objęcia przez nasze siatkarki prowadzenia 7:2.

Rozluźnione Polki próbowały różnych wariantów rozegrania akcji w kontrataku, często kończąc akcje efektownymi zbiciami. Trzeciego seta zakończyła atakiem po bloku Magdalena Stysiak. W dwóch dodatkowych partiach obraz gry nie uległ zmianie, więc Polki zakończyły sparingowy trójmecz z Rumunią stosunkiem setów 13:0.

Polska – Rumunia 5:0
(25:19, 25:17, 25:13, 25:15, 15:11)

Składy zespołów:
Polska: Czyrniańska, Stysiak, Łukasik, Wenerska, Alagierska, Efimienko-Młotkowska, Stenzel (libero) oraz Nowicka, Smarzek, Kąkolewska, Szlagowska, Grajber, Fedusio, Ziółkowska, Stencel, Jagła (libero) i Centka
Rumunia: Balintoni, Orlandea, Ionescu, Matei, Carutasu, Budai–Ungureanu, Ciucu (libero) oraz Zadorojnai, Miclaus i Buterez

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę