Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wicemistrzyni Polski zasili szeregi MKS-u Kalisz?

Wicemistrzyni Polski zasili szeregi MKS-u Kalisz?

fot. PressFocus

Karuzela transferowa w TAURON Lidze rozkręca się na dobre! Wiele informacji dobiega z Podkarpacia za sprawą PodkarpacieLIVE. Jak twierdzi portal – rozgrywająca PGE Rysic Rzeszów – Gabriela Makarowska-Kulej przeniesie się do Energi MKS-u Kalisz. 

ŚWIEŻO UPIECZONA WICEMISTRZYNI POLSKI OPUŚCI PODKARPACIE?

Według PodkarpacieLIVE.pl Gabriela Makarowska-Kulej, która odniosła pierwszy sukces w swojej dotychczasowej karierze, sięgając po wicemistrzostwo Polski z PGE Rysicami Rzeszów, opuści stolicę Podkarpacia. Od rozgrywek 2024/2025 ma być nową zawodniczką Energi MKS-u Kalisz. W barwach rzeszowskiego klubu spędziła tylko rok. Niemniej jednak poza srebrnym medalem dotarła także do Final Four Pucharu Polski, ulegając w ostateczności ŁKS-owi Commercecon Łódź 2:3.

W szeregach Rysic 24-latka była zmienniczką Katarzyny Wenerskiej. Rozgrywająca wcześniejsze cztery sezony spędziła w UNI Opole, sięgając m.in. po awans do TAURON Ligi. Przez dwa lata, w których grała w siatkarskiej elicie była pierwszą rozgrywającą w zespole prowadzonym przez trenera Nicolę Vettoriego. W sezonie 2023/2024 Makarowska-Kulej zdobyła w sumie 26 punktów, z czego 10 z pola serwisowego, 7 atakiem oraz 9 atakiem.

Rozgrywająca w TAURON Lidze spędziła w TAURON Lidze w sumie trzy lata, rozgrywając w sumie 77 meczów. Przez ten okres zapisała na swoje konto 137 punktów, z czego 41 to asy serwisowe, a 55 to skuteczne bloki.

nie do końca jasna przyszłość klubu z kalisza

Jeszcze niedawno według KALISZ24 Info do dymisji podał się prezes Błażej Wojtyła.  Sam portal poinformował, że klub ma borykać się z wielomilionowym długiem. Klub z kolei odniósł się za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku w następujący sposób: – Miejski Klub Sportowy Kalisz Sp. z o.o. dementuje wszystkie informacje pojawiające się i rozpowszechniane w przestrzeni medialnej. – mogliśmy przeczytać.

Klub z Wielkopolski zakończył sezon TAURON Ligi na 8. miejscu, przegrywając w dwumeczowej rywalizacji z UNI Opole. W ostatnich latach MKS kończył rozgrywki w drugiej połowie tabeli. Najlepiej było w sezonie 2022/2023, kiedy to kaliszanki zajęły 6. miejsce.

Zobacz również:
Asystent Antigi wróci do Wrocławia i po raz pierwszy poprowadzi zespół?

źródło: PodkarpacieLIVE - Twitter

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved