Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Asystent Antigi wróci do Wrocławia i po raz pierwszy poprowadzi zespół?

Asystent Antigi wróci do Wrocławia i po raz pierwszy poprowadzi zespół?

fot. Michał Szymański

Ruchy transferowe w TAURON Lidze nabierają tempa. Coraz więcej w ostatnich dniach możemy usłyszeć o przenosinach zawodniczek i trenerów. Według kolejnych medialnych pogłosek – Bartłomiej Dąbrowski ma po długim okresie spędzonym w Rzeszowie przenieść się do Wrocławia, gdzie miałby po raz pierwszy poprowadzić zespół. 

długie zasiedziny w rzeszowie

Bartłomiej Dąbrowski przez sześć ostatnich sezonów był asystentem trenera PGE Rysic Rzeszów, a przez pięć trenera Stephana Antigi. Ten okres jednak dobiegł końca, wszak pewne jest, że francuski szkoleniowiec żegna się nie tylko z TAURON Ligą, ale i Polską. W przyszłych rozgrywkach 48-latek ma poprowadzić Savino Del Bene Scandicci.

Jak donosi za pośrednictwem swojego profilu na platformie X (dawniej Twitter) portal PodkarpacieLIVE – Dąbrowski ma przenieść się do Wrocławia, gdzie miałby po raz pierwszy w swojej karierze poprowadzić zespół. Dla dotychczasowego asystenta pierwszego trenera rzeszowskiego klubu były to powrót do #Volleya, bowiem w sezonie 2017/2018 był asystentem Marka Solarewicza.

Dąbrowski od sezonu 2018/2019 wzbogacił się o wiele sukcesów. W swoim pierwszym sezonie w barwach Rysic, a wówczas jeszcze Developresu – sięgnął po brązowy medal mistrzostw Polski. Kolejne lata były jeszcze lepsze, choć po każdym z nich pozostaje ogromny niedosyt. Nieprzerwanie od 2020 roku zespół z Podkarpacia sięgał po wicemistrzostwo Polski – tych było w sumie pięć. Doliczyć do tego należy jeszcze zdobyty Puchar Polski w 2022 roku i dwa Superpuchary Polski.

Bartłomiej Dąbrowski posiada jednak dużo większe doświadczenie w swojej trenerskiej karierze. W latach 2020-2021 był asystentem reprezentacji Polski do lat 20, a swoje pierwsze kroki stawiał w drużynie Budowlanych Łódź U20 w sezonie 2014/2015.

Dość ciekawie zapowiada się budowana drużyna we Wrocławiu. Wedle jeszcze innych doniesień PodkarpacieLIVE – nową zawodniczką #Volleya ma stać się Weronika Gierszewska, która w zakończonym już sezonie TAURON Ligi była liderką ITA TOOLS Stali Mielec, zdobywając w całych rozgrywkach 345 punktów.

Zobacz również:
Rozgrywająca opuszcza ŁKS Commercecon

źródło: PodkarpacieLIVE - Twitter

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved