Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robert Prygiel: Brakuje nam płynności w grze

Robert Prygiel: Brakuje nam płynności w grze

fot. wksczarni.pl

– Słabo wypadł nam ten okres przygotowawczy. Nie mieliśmy dużo zwycięstw. Momentami zaczęła się pojawiać dobra gra, brakuje nam jeszcze płynności. Mam nadzieję, że ostatni tydzień nam jeszcze pomoże i zwycięską passę zaczniemy w najważniejszym momencie, czyli zaczynając sezon meczem z olsztynianami – powiedział Robert Prygiel, szkoleniowiec Cerradu Enea Czarni Radom.

Za siatkarzami z Radomia turniej w Lublinie, w którym zajęli trzecie miejsce. Stało się tak po ich wymęczonej wygranej z LUK Politechniką w pięciu setach. – To zwycięstwo nas specjalnie nie cieszy. Dwa pierwsze sety przegraliśmy sromotnie z niżej notowanym rywalem. Chyba jedynym pozytywem jest to, że się potem podnieśliśmy i wygraliśmy w tie-breaku. Słabo wypadł nam ten okres przygotowawczy. Nie mieliśmy dużo zwycięstw. Momentami zaczęła się pojawiać dobra gra, brakuje nam jeszcze płynności. Mam nadzieję, że ostatni tydzień nam jeszcze pomoże i zwycięską passę zaczniemy w najważniejszym momencie, czyli zaczynając sezon meczem z olsztynianami – powiedział Robert Prygiel, szkoleniowiec Cerradu Enea Czarni Radom.Radomianie nie byli zachwyceni swoją grą w Lublinie, ale cieszyli się, że udało im się odwrócić losy spotkania z gospodarzami. – Lepiej wygrywać niż przegrywać. Wierzę, że będziemy na tyle dojrzale się zachowywać, że ten okres sparingowy nie będzie miał na nas wielkiego wpływu. Musimy z każdym przeciwnikiem walczyć na maksa, żeby wygrywać. Tym razem dostaliśmy zimny prysznic od zespołu z Lublina w dwóch pierwszych setach, ale później się podnieśliśmy i zagraliśmy na takim poziomie, który wystarczył do pokonania rywali. Jest to dla nas malutki promyk nadziei – skomentował atakujący radomian Dawid Konarski.

Podopieczni Macieja Kołodziejczyka napsuli sporo krwi przeciwnikom. Mimo że nie zagrali w optymalnym składzie, to niewiele zabrakło im do sprawienia niespodzianki. – Chłopaki z radomianami zagrali rewelacyjnie. Niestety mamy pewne braki kadrowe. Musiałem wyjść i zagrać na libero. Dwa sety wyglądały rewelacyjnie, a później stanęliśmy. Zagraliśmy jednak dużo lepiej niż w Kozienicach tydzień temu, więc wszystko idzie ku lepszemu – ocenił Paweł Rusin, przyjmujący drużyny z Lublina.

Mimo że gospodarze nie wygrali żadnego meczu, to zadowoleni byli ze swojej postawy na tle rywali z PlusLigi. – Zagraliśmy dwa dobre mecze, ale możemy grać jeszcze lepiej. Mamy jeszcze zapas. Wciąż trwa ciężki okres przygotowawczy. Za tydzień, dwa będziemy łapać świeżość i pokazywać jeszcze lepszą siatkówkę. Najbardziej bolą proste błędy. Jak wpadały nam proste piłki, to pojawiała się dezorientacja. Psuło to naszą grę w kolejnych akcjach. Musimy popracować nad wyeliminowaniem tych błędów – zaznaczył skrzydłowy Politechniki Jakub Wachnik.

źródło: LUK Politechnika Lublin - Facebook, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved