Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robbert Andringa: Jestem zadowolony z progresu, jaki wykonaliśmy przez miniony tydzień

Robbert Andringa: Jestem zadowolony z progresu, jaki wykonaliśmy przez miniony tydzień

fot. Sylwia Lis-Dubiel

– Zwycięstwa zawsze cieszą, lecz bardziej jestem zadowolony z progresu, jaki wykonaliśmy przez miniony tydzień – powiedział Robbert Andringa, kapitan Indykpolu AZS Olsztyn po spotkaniach sparingowych. Siatkarze z Olsztyna w miniony weekend rozegrali kolejne spotkania sparingowe. Zawodnicy prowadzeni przez Daniela Castellaniego dwukrotnie pokonali Ślepsk Malow Suwałki 3:1. Podczas okresu przygotowawczego akademicy rozegrali cztery spotkania sparingowe, z czego aż trzy zakończyły się ich zwycięstwem. Ostatnim sprawdzianem przed pierwszym meczem ligowym dla ekipy ze stolicy Warmii i Mazur będą mecze kontrolne z Cuprum Lubin (3-4 września).

 Za wami kolejne sparingi, w których dwukrotnie pokonaliście Ślepsk Malow Suwałki. Jak one wyglądały z twojej perspektywy?

Robbert Andringa– Cieszę się, że weekend zakończyliśmy z dwoma zwycięstwami. One zawsze cieszą, nawet, gdy są to sparingi. Bardziej jednak jestem zadowolony z progresu, jaki wykonaliśmy przez miniony tydzień.

Jaka była różnica według ciebie między turniejem w Suwałkach a ostatnimi spotkaniami kontrolnymi? 

– Do ostatnich sparingów podeszliśmy o wiele spokojniej. Spotkania, które rozegraliśmy tydzień temu, to nasze pierwsze występy jako nowa drużyna. Kiedy na boisku patrzyłem dookoła siebie, miałem pięciu kolegów, z którym nigdy nie grałem w jednej ekipie. To jest jednak normalnie, że na początku każdy z nas stara się zrozumieć reakcje, zachodzące w nowej grupie.

O jakich elementach gry zatem możemy mówić?

– Poprawiliśmy grę w bloku oraz obronie, mieliśmy bardzo dużo wybloków i znacznie lepiej radzimy sobie również na zagrywce.

Za wami dwa miesiące przygotowań. Czy odczuwasz już trudy przygotowań?

– Czuje się bardzo dobrze. Pandemia z całą pewnością zostawiła swój odcisk w każdym z nas. Z drugiej strony, jeśli chodzi o mnie, po raz pierwszy miałem możliwość rozpoczęcia przygotowań z drużyną od samego początku. Wcześniej nie było mi to dane, ze względu na rozgrywki reprezentacyjne. Z całą pewnością ta sytuacja wpłynęła na mnie bardzo dobrze.

Pierwszy mecz sezonu zbliża się wielkimi krokami – zostały niespełna dwa tygodnie do inauguracji. Na ile procent, według ciebie, jesteście przygotowani do inauguracji PlusLigi?

– Według mnie to 80-90%.

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved