Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Rewolucja kadrowa w Zielonej Górze

Rewolucja kadrowa w Zielonej Górze

– Trudno mówić o celach przy tak dużej rotacji w zespole. Najbardziej oczekuję, żeby było dużo zaangażowania na treningu, żeby zrozumieli, że muszą wspólnie zbudować drużynę, kolektyw. Jak to zrozumieją, że wspólną, nadrzędną sprawą jest zespół, to myślę, że będzie dobrze. Gorzej, jak każdy będzie próbował przeciągnąć linę na swoją stronę, to się nie uda. Muszą stworzyć kolektyw, który będzie grał do jednej bramki – podkreślił Robert Sokal, nowy trener AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Drugoligowiec z Zielonej Góry po sezonie 2019/2020 przeszedł rewolucję kadrową. Jedynie czterech zawodników pozostało w składzie – Robert Bitner, Mateusz Szmigiel, Krzysztof Koziuk i Andrzej Stanulewicz. – Zdawałem sobie sprawę, że będzie dużo zmian i tak rzeczywiście było. Bardzo dużo zawodników odeszło, kilku podziękowaliśmy. Zostało w sumie czterech ze starego składu. Liczyłem się z tym, że będzie dużo zmian – przyznał nowy trener AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego Robert Sokal. – Były różne przypadki, z jednymi nie mogłem porozumieć się co do warunków finansowych, inni mieli wizje gry w innym zespole, niektórym podziękowałem i nie skorzystałem z ich usług. Powody były różne – wyjaśnił.W nowym sezonie w AZS-ie nie zabraknie młodych zawodników, z Norwida Częstochowa do Zielonej Góry przenieśli się rozgrywający Jakub Rugieł i przyjmujący Mateusz Janus, a z AZS-u UWM Olsztyn środkowy Adrian Łakatyszewski oraz atakujący Michał Prachniewski. Kolejnymi transferami akademików są środkowy Piotr Roszak, libero Filip Kurzawa (obaj Joker Piła) oraz Robert Jakubowski, przyjmujący Wiktor Polak (Wifama Łódź) i Kamil Rajchel (Volley Gubin). Ważnym wzmocnieniem drugoligowca jest pozyskanie rozgrywającego Łukasza Walawendera, który ostatni sezon spędził na zapleczu PlusLigi w ZAKSIE Strzelce Opolskie. – Na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze lidera, bo nie spotkaliśmy się na treningu, nie wiem, jak kto będzie zaangażowany i co będzie sobą prezentował. Myślę, że jacyś liderzy w zespole wyłonią się w trakcie treningów, gry. Nie zakładamy z góry, że ten czy tamten jest liderem. Liczę bardzo na Łukasza, jest to bardzo dobry zawodnik, ale zobaczymy jak to wszystko się ułoży – zaznaczył szkoleniowiec.

AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego przygotowania do nadchodzącego sezonu rozpocznie w poniedziałek 24 sierpnia. – Będą to dwa treningi dziennie. Poranne treningi będą kładły głównie nacisk na siłownię, ogólnorozwojową poprawę kondycji, a popołudniowe treningi będą typowo siatkarskie z piłkami – powiedział Sokal. – Mamy zaplanowany głównie turniej w Zielonej Górze. Będą to mecze, które będą sprawdzały naszą dyspozycję. Oprócz nas zagrają zespoły z Nowej Soli, Żagania i Międzyrzecza. Tydzień później mamy turniej w Nowej Soli. Z tego co wiem, w Międzyrzeczu również próbują zorganizować turniej, obiecali mam, że będziemy zaproszeni. W międzyczasie będą też sparingi, jestem po wstępnych rozmowach. Nie jesteśmy jeszcze umówieni na konkretne daty, ale na pewno będzie dużo grania i sparingów – opowiedział o planach przedsezonowych gier.

źródło: opr. własne, zachod.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved