Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Reprezentacja Czech przed sparingami z Polkami

fot. Michał Szymański

30 czerwca i 1 lipca w hali Centrum Aktywnego Wypoczynku w Wałbrzychu rozegrane zostaną mecze kobiecych reprezentacji Polski i Czech. Zawodniczki obu kadr narodowych przebywają na zgrupowaniach – Polki w Szczyrku, Czeszki w Prościejowie. W gronie podopiecznych greckiego trenera Giannisa  Athanasopoulosa są siatkarki doskonale znane z gry w polskich klubach jak przyjmujące Andrea Kossányiová (BKS) czy Michaela Mlejnková (Developres).

– Jestem w stałym kontakcie ze wszystkimi zawodniczkami, które mogłyby nam pomóc wywalczyć awans do mistrzostw Europy. Na zgrupowanie powołałem też zawodniczki młode, perspektywiczne z których w przyszłości czeska siatkówka może mieć pociechę. Chciałbym, żeby w kadrze była rywalizacja o miejsca w reprezentacji – powiedział trener Giannis Athanasopoulos.Grecki trener czeskiej reprezentacji kobiet zdradził jaką drogę musiał pokonać, żeby dotrzeć na zgrupowanie kadry. – Wiele samolotów nie latało. Udałem się przez Frankfurt. Jazda samochodem była niepewna. Musiałem mieć negatywne wyniki testów na koronawirusa. Przeszedłem dwie kontrole w Zagrzebiu, czery we Frankfurcie i dwie kolejne w Pradze – powiedział trener Athanasopoulos. Czeskie siatkarki czekają na decyzję CEV odnośnie rozegrania kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

Reprezentacja Czech w piłce siatkowej kobiet:

Bajusz Simona
Bukovská Magdaléna
Dostálová Veronika
Grabovská Květa
Hodanová Eva
Chevalierová Adéla
Kohoutová Kateřina
Kopáčová Gabriela
Kossányiová Andrea
Mlejnková Michaela
Orvošová Gabriela
Patočková Tereza
Purchartová Barbora
Svobodová Eva
Šimaňová Pavlína
Trnková Veronika
Valková Kateřina

Polska – Czechy
30 czerwca i 1 lipca – 20.30.
Centrum Aktywnego Wypoczynku w Wałbrzychu

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę