Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: LOS i Sokół z pewnymi zwycięstwami

I liga K: LOS i Sokół z pewnymi zwycięstwami

I liga: LOS i Sokół wygrały swoje spotkania w ramach 23. kolejki. Liderki tabeli wywiozły komplet punktów ze Stężycy. Z kolei Sokół dzięki zwycięstwu w Szczyrku powrócił na drugie miejsce w tabeli.

WIEŻYCA BEZ SZANS Z LIDEREM TABELI

Młoda drużyna ze Stężycy przystąpiła do meczu z liderem tabeli w rezerwowym składzie. Otwarcie spotkania należało do zespołu z Mazowsza. W polu zagrywki ręki nie zwalniała Natalia Sidor, gospodynie w jednym ustawieniu straciły sześć punktów z rzędu, przegrywały 4:11. Popis gry w ataku dała Agata Plaga oraz Katarzyna Kowalczyk. Po asie serwisowym tej drugiej siatkarki tablica wyników wskazała prowadzenie LOS-u 18:9. Drużyna z Kaszub myliła się, popełniła wiele prostych błędów, przegrywała 10:20. Błąd dotknięcia siatki zakończył ten jednostronny set.

W drugiej partii spotkania przy stanie 3:3 w polu zagrywki zameldowała się Malwina Stachowiak, przy jej serii zagrywek było 10:3. Po ataku Agaty Plagi było 16:6. Wieżyca była tłem dla rozpędzonych liderek tabeli, atak ze środka Izabeli Filipek sprawił, że LOS prowadził 20:8. As serwisowy Filipek dał przyjezdnym zwycięstwo.

Ostatni set spotkania niczym szczególnym nie różnił się od dwóch poprzednich. Tym razem w polu zagrywki ręki nie zwalniała Agata Plaga, było 4:0 dla LOS-u. Błędy w przyjęciu oraz nieskończone ataki z pierwszego uderzenia sprawiły że przyjezdne prowadziły 17:9. Trener Bartosz Kujawski desygnował do gry zawodniczki rezerwowe, te wywiązały się ze swoich zadań. Z dobrej strony pokazała się Matylda Woźny, po jej asie serwisowym było 21:13. Blok Izabeli Filipek zamknął ten jednostronny mecz.

Wieżyca Stężyca – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 0:3
(14:25, 14:25, 14:25)

Wieżyca: Żulewska (2), Podlaska (5), Niedźwiecka (1), Rowińska (2), Olszewska (1), Wika (7), Kwiecińska (libero) oraz Grochowska, Jakimiak, Koprowska (2) Piasny (libero)
LOS: Sidor (8). Filipek (9), Plaga (8), Grabowska (2), Kowalczyk (3), Budnik (4), Bodasińska (libero) oraz Woźny (3), Stachowiak (8), Kawka (1), Bolińska, Ziemińska (libero)

BEZRADNE UCZENNICE

Sokół Mogilno udanie rozpoczął zmagania w Szczyrku. W pierwszym secie przy serii zagrywek Sandry Świętoń prowadził 9:0. Przyjezdne dominowały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Gospodynie popełniły wiele błędów własnych, były w odwrocie. Przewaga przyjezdnych nie podlegała żadnej dyskusji, Sokół prowadził 20:10, wysoko wygrał inauguracyjną partię spotkania w stosunku 25:15.

Taki sam przebieg miał set numer dwa. Mogilnianki prowadziły 9:1, a następnie 12: oraz 16:6. Siatkarki uczące się w Szczyrku były tłem dla swoich rywalek. Sokół pewnie i zdecydowanie wygrał druga partię w stosunku 25:15.

Nieco więcej emocji było w ostatniej odsłonie spotkania. SM na początku prowadził 3:0. ekipa z Mogilna szybko wyrównała stan rywalizacji na 5:5 i poszła za ciosem, zbudowała sobie trzypunktową przewagę (11:8). Gospodynie zbliżyły się na jeden punkt, przegrywały 16:17. Na więcej nie było ich stać. Podopieczne trenera Mikołaja Mariaskina skutecznie zagrała na siatce, miały więcej siatkarskich argumentów, wygrała ten set 25:19. Dzięki temu zwycięstwu sokół powrócił na drugie miejsce w tabeli.

SMS PZPS Szczyrk – Sokół Mogilno 0:3
(15:25, 15:25, 19:25)

SMS: Marszałkowicz, Milewska, Adamczyk, Jaroń, Siuda, Brzoza, Suska (libero) oraz Mulka, Dombrowska,
Sokół Przybyło, Cabaj, Nowak, Szczepańska, Świętoń, Brzoska, Rafałko (libero) oraz Pilarczyk, Fojucik