Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TAURON Liga: Mecz w Łodzi zakończył 1. kolejkę. Gospodynie zgodnie z planem

TAURON Liga: Mecz w Łodzi zakończył 1. kolejkę. Gospodynie zgodnie z planem

Nowy sezon TAURON Ligi siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź rozpoczęły od meczu z #VolleyWrocław. Pomimo wysiłków w obronie zespół z Wrocławia nie miał dla przeciwnika argumentów w ataku. ŁKS pokonał rywala bardzo pewnie i nie stracił ani jednego seta.

NERWOWY POCZĄTEK

Nerwy dały o sobie znać od samego początku meczu. Diaris Perez zaatakowała w aut i to gospodynie prowadziły (5:1). Anastazja Hryszczuk godnie zastępowała Danielę Cechetto, a łodzianki dzięki dobrej zagrywce mogły spokojnie kontrolować mecz. Siatkarki #VolleyWrocław rozluźniły się dopiero pod koniec seta, ale w rozpoczęciu pogoni nie pomagały im błędy własne (25:19).

GDYBY NIE BŁĘDY

Nerwowość siatkarek z Wrocławia bardzo dobrze oddawały statystyki. Przyjezdne oddały rywalkom w pierwszym secie aż 10 punktów. Lepiej podopieczne Bartłomieja Dąbrowskiego spisywały się w drugiej partii. Diaris Perez dawała o sobie znać mocnymi uderzeniami (7:9). Łódzki blok nie pozwolił Kubance na długą zabawę i ŁKS ponownie rozdawał karty na boisku. Drużynowa praca się odpłacała, a ostatnie oczko w drugiej odsłonie zdobyła Lana Scuka (25:18).

PEWNIE DO CELU

Reagując na wyniki poprzednich części meczu trener Bartłomiej Dąbrowski postanowił dokonać zmian. Trzeciego seta na pozycji atakującej rozpoczęła więc Weronika Gierszewska, natomiast miejsce Anny Bączyńskiej zajęła Kinga Stronias. Rotacje w składzie nie przyniosły oczekiwanego rezultatu, bo zespół z Wrocławia dalej miał problemy ze skutecznością w ataku, choć świetnie w obronie prezentowała się libero wrocławianek – Anna Pawłowska. Po drugiej stronie siatki coraz bardziej wyróżniała się środkowa ŁKS-u Anna Obiała, która bardzo dobrze współpracowała z nowa rozgrywającą swojej ekipy – Marleną Kowalewską. Mecz zakończył się skutecznym blokiem (25:20).

MVP: Anna Obiała

ŁKS Commercecon Łódź – #Volley Wrocław 3:0
(25:19, 25:18, 25:20)

ŁKS Łódź: Kowalewska (2), Hryszczuk (16), Obiała (12), Alagierska (8), Górecka (9), Scuka (9), Stenzel (L) oraz Gajer, Stefanik, Jęcek.
#Volley Wrocław: Łazowska (1), Kowalska (3), Gawlak (4), Lewandowska (7), Perez (18), Bączyńska (3), Pawłowska (L) oraz Gierszewska (1), Stronias (3).