Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pilanki na fali, pewnie wygrały z SMS-em Szczyrk

I liga K: Pilanki na fali, pewnie wygrały z SMS-em Szczyrk

Nieco ponad godzinę potrzebowały siatkarki z Piły aby pokonać uczennice ze Szczyrku. KS Enea Piła wygrał 3:0 w zaległym spotkaniu ósmej kolejki. Wygrana ta sprawiła, że podopieczne trenera Damiana Zemły przesunęły siew tabeli na trzecie miejsce. Zespół z Piły ma na swoim koncie 28 punktów traci jeden punkt do Sokoła i ma jeden więcej niż MKS Copco Imielin.

DOMINACJA OD SAMEGO POCZĄTKU

Na początku  meczu drużyny grały punkt za punkt. Po ataku Oliwii Urban gospodynie odskoczyły na trzy punkty uczennicom (8:5). Przy serii zagrywek wspomnianej Urban pilanki powiększyły przewagę do pięciu punktów (11:6). Miejscowa ekipa lepiej zagrała na siatce, punktowała w bloku. Przy stanie 13:7 dla beniaminka grę przerwał trener Waldemar Kawka. Błędy zespołu gości w przyjęciu powiększyły przewagę na korzyść pilane do ośmiu punktów (15:7). Set miał jednostronny przebieg, uczennice seriami traciły punkty, po asie serwisowym Urszuli Bogacz oraz błędzie własnym tablica wyników wskazała wysokie prowadzenie podopiecznych trenera Zemły (19:9). Tę jednostronną partię atakiem ze skrzydła zakończyła Oliwia Urban.

KTO ZAGRYWA TEN WYGRYWA

Żadnej z ekip nie udało się wypracować przewagi w drugiej partii spotkania. Widząc słabszą postawę swoich siatkarek grę przerwał trener Damian Zemło, był remis 5:5. Uczennice odrzuciły od siatki swoje rywalki, punktowały w polu zagrywki, odskoczyły na dwa punkty miejscowej ekipie (8:6). Riposta beniaminka była natychmiastowa, ciężar gry na siebie wzięła Alina Bartkowska. Siatkarka ta popisała się trzema asami serwisowymi, ze skrzydła punktowała Daria Dąbrowska, był 13:9 dla gospodyń. Podobnie jak to miało miejsce w pierwszej partii spotkania pilanki seriami zdobywały punkty, powiększyły przewagę przy serii zagrywek Wiktorii Pisarskiej do ośmiu punktów (20:12). Ostatni punkt atakiem ze środka zdobyła Agnieszka Czerwińska.

UDANE ZAKOŃCZENIE

Pilanki dominowały w każdym elemencie siatkówki. Liderką gospodyń była niezawodna Alina Bartkowska, zdobyła punkty w ataku raz w polu zagrywki, KS prowadził 9:4. Z kolei przy serii zagrywek Katarzyny Góźdź było 13:5 dla pilanek. Podopieczne trenera Kawki nie miały siatkarskich argumentów, popełniły proste błędy własne. Kolejną skuteczną serią zagrywek popisała się Julia Baranowska zespół z grodu Staszica prowadził 17:6. Emocji w tym secie było bardzo mało. Agnieszka Czewińska zamknęła ten jednostronny mecz.

MVP: Katarzyna Góźdź

KS Enea Piła – SMS PZPS Szczyrk 3:0
(25:11, 25:15, 25:13)

KS Enea Piła: Rajewska, Pisarska, Góźdź, Czerwińska, Bartkowska, Urban, Piekarz (libero) oraz Bogacz, Daria Dąbrowska, Baranowska
SMS PZPS Szczyrk: Marszałkowicz, Dorywalska, Mulka, Nadera, Robińska, Brzoza, Drosdowska (libero) oraz Struzik, Jaroń, Górzyńska, Kaczmarzyk