Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Szymura: Nikt się tego nie spodziewał 

Rafał Szymura: Nikt się tego nie spodziewał 

fot. Klaudia Piwowarczyk

Dominacja w finałowych starciach PlusLigi leżała po stronie Jastrzębskiego Węgla. Podopieczni Marcelo Mendeza potrzebowali zaledwie trzech meczów, aby zdobyć złoty medal, tracąc w tej rywalizacji zaledwie jednego seta. – Nikt się tego tak naprawdę nie spodziewał, ale my po pierwszym meczu wierzyliśmy, że ZAKSĘ można pokonać, odgryźć się po ciężkim sezonie, w którym przegrywaliśmy prawie cały czas z nimi – mówił zadowolony Rafał Szymura. 

Ekipa z Jastrzębia-Zdroju nie pozostawiła wątpliwości, kto był lepszy w walce o złoty medal. Jastrzębianie triumfowali w rywalizacji finałowej 3-0, oddając rywalom tylko jednego seta. – Nikt się tego tak naprawdę nie spodziewał, ale my po pierwszym meczu wierzyliśmy, że ZAKSĘ można pokonać, odgryźć się po ciężkim sezonie, w którym przegrywaliśmy prawie cały czas z nimi – wspominał Rafał Szymura, nawiązując między innymi do porażki w finale Pucharu Polski. – Ogromnie się z tego powodu cieszymy, ja osobiście jestem po raz drugi mistrzem Polski tutaj w Jastrzębiu-Zdroju. Będziemy teraz świętować intensywnie, ale krótko, bo przed nami jeszcze jeden mecz. Myślę, że jeden z ważniejszych w naszych karierach. Teraz jest czas na świętowanie, ale za dwa dni przyjdzie czas już na treningi – zapowiedział przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.Dla niego to już drugi złoty medal w barwach Jastrzębskiego Węgla, swój pierwszy w karierze zdobywał natomiast w ekipie z Kędzierzyna-Koźla. – Każde złoto z smakuje porównywalnie, ale jednak wyjątkowo. Mi osobiście to pierwsze w karierze smakowało najbardziej, ale to jest złoto, ja jestem po raz trzeci mistrzem Polski i niezmiernie się z tego cieszę. Myślę, że to się nie zmieni, jeśli będzie mi dane zdobywać kolejne mistrzostwa Polski i mam nadzieję, że tak będzie – wspominał Rafał Szymura. 

Przed jego drużyną jeszcze jedno wyzwanie, którym ponownie będzie ZAKSA Kędzierzyn-Koźla, a stawką tym razem złoto Ligi Mistrzów. – Myślę, że na pewno to jest duży plus dla naszego metalu, po tych wszystkich perypetiach, które z nimi przechodziliśmy w tym sezonie – zapowiedział Rafał Szymura. Finał Ligi Mistrzów odbędzie się na neutralnym terenie w Turynie.

Galeria z meczu Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę