Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Radosław Wodziński: Dziewczyny są spragnione gry

fot. lsk.pls.pl

– Jest to młodsza grupa, ale na pewno z dużym potencjałem. Myślę, że mecze z Czeszkami pokażą nam w jakim miejscu są te dziewczyny. Każda z nich daje z siebie 100%. Wszystkie dostaną szansę gry w meczach sparingowych – powiedział przed pojedynkami z Czeszkami statystyk reprezentacji Polski, Radosław Wodziński.

Za reprezentacją Polski siatkarek pierwsze zgrupowanie po pandemii. Podopieczne Jacka Nawrockiego w Szczyrku wróciły do pracy po kilkutygodniowej przerwie. – Przygotowania w Szczyrku były bardzo intensywne. Wchodziliśmy w nie spokojnie, ponieważ po przerwie ciężko było od razu zacząć treningi szóstkowe. Najpierw trzeba było oswoić się z piłką. Popracowaliśmy nad fizyką, powoli dziewczyny wracały do treningu. Zaczęło się wewnętrzne granie, a sparingi będą dopinały pierwszą część przygotowań – powiedział Radosław Wodziński, statystyk biało-czerwonych.Na przełomie czerwca i lipca (wtorek i środa) Polki będą miały okazję sprawdzenia swojej formy. Zmierzą się bowiem w towarzyskim dwumeczu w Wałbrzychu z Czeszkami. – Tym spotkaniom towarzyszą emocje. Cieszymy się, że możemy zmierzyć się z Czeszkami. Jest duża ekscytacja, bo dziewczyny są spragnione gry. Szkoda, że będą to mecze bez kibiców, ale jesteśmy nastawieni na granie i nie możemy się już ich doczekać – skomentował Wodziński.

W tym sezonie kadrowym zabraknie docelowych imprez. Dla biało-czerwonych taką miała być Liga Narodów, ale przez koronawirusa rozgrywki te zostały odwołane. Luźniejszy okres Jacek Nawrocki postanowił wykorzystać, robiąc kolejny przegląd młodych zawodniczek. Tym razem w treningach kadry nie biorą udziału najbardziej doświadczone i ograne siatkarki, a szansę debiutu dostaną młodsze zawodniczki. – Jest to młodsza grupa, ale na pewno z dużym potencjałem. Są w niej dziewczyny, które w lidze w swoich zespołach odgrywają kluczowe role. Myślę, że mecze z Czeszkami pokażą nam w jakim miejscu są te dziewczyny. Każda z nich daje z siebie 100%. Wszystkie dostaną szansę gry w tych meczach sparingowych. Myślę, że trener wszystko już sobie poukładał – zakończył statystyk żeńskiej reprezentacji Polski.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved