Strona główna » Przyszłość polskiej siatkówki opuszcza PGE Projekt Warszawa

Przyszłość polskiej siatkówki opuszcza PGE Projekt Warszawa

opr. własne, projektwarszawa.waw.pl

fot. Aleksandra Suszek

Przyjmujący Bartosz Firszt w nadchodzącym sezonie nie będzie reprezentował barw PGE Projektu Warszawa. Siatkarz, który w kluczowym momencie minionych rozgrywek stał się jednym z głównych bohaterów stołecznej drużyny, opuszcza klub.

Stanął na wysokości zadania

Końcówka minionego sezonu postawiła przed naszym zespołem olbrzymie wyzwanie, a na barki Bartosza Firszta spadła ogromna odpowiedzialność. Przyjmujący wszedł do wyjściowego składu prezentując świetną dyspozycję w najważniejszych, decydujących o podium meczach sezonu.

Wspaniała postawa w końcowych meczach przyniosła zawodnikowi także wyjątkowe wyróżnienie indywidualne. Wybitne występy Firszta w decydujących momentach zostały dostrzeżone przez selekcjonera Nikolę Grbicia, co zaowocowało w pełni zasłużonym powołaniem przyjmującego do reprezentacji Polski.

Młody przyjmujący zdążył już zadebiutować w seniorskich barwach narodowych.

Sezon w liczbach

27-latek trafił do Projektu po dwóch sezonach rozegranych w Ślepsku Malow Suwałki. W sumie w PlusLidze spędził już siedem sezonów, gdyż cztery rozegrał w barwach Czarnych Radom. W ligowych meczach warszawskiej ekipy w minionych rozgrywkach okazał się ważnym ogniwem w końcówce, a w całym sezonie PlusLigi zdobył dla swojego klubu 91 punktów

Według różnych głosów Bartosz Firszt ma trafić do Barkomu Każany Lwów.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

PlusLiga

  • Ślepsk Suwałki przedstawił linię przyjęcia. Będzie walka o pozycję

    Ślepsk Suwałki przedstawił linię przyjęcia. Będzie walka o pozycję

  • Asseco Resovia oficjalnie żegna czwartego zawodnika

    Asseco Resovia oficjalnie żegna czwartego zawodnika

  • Wrócił do Polski! PGE GiEK Skra szykuje swoją gwiazdę do sezonu

    Wrócił do Polski! PGE GiEK Skra szykuje swoją gwiazdę do sezonu