Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Radosław Szczerba: Nie wiemy, w jakiej lidze będziemy grali

Radosław Szczerba: Nie wiemy, w jakiej lidze będziemy grali

fot. MKS Avia Świdnik

W związku z pandemią koronawirusa rozgrywki II ligi siatkarzy zostały przedwcześnie zakończone. Zawodnicy Avii Świdnik zdążyli pokonać pierwszą przeszkodę w drodze do I ligi, wygrywając na inaugurację fazy play-off z Karpatami Krosno.  Nie wiemy, w jakiej lidze będziemy grali, a ma to zdecydowany wpływ na kroki, jakie może podjąć klub, jeśli chodzi o kwestie finansowe i kontraktowe. Czym innym są realia finansowe pierwszoligowe, a czym innym te drugoligowe – mówi Radosław Szczerba, prezes klubu ze Świdnika.

Zespół z lotniczego miasta przeszedł przez rundę zasadniczą II ligi bez porażki i zgłosił akces do gry na zapleczu PlusLigi. Jak obecnie wyglądają szanse na to, że w przyszłym sezonie siatkarze ze Świdnika będą rywalizować na I-ligowych parkietach? – Aktualnie kompletujemy dokumenty w związku z weryfikacją naszego klubu pod kątem gry w TAURON I lidze mężczyzn. Otrzymaliśmy z organu, który nadzoruje te rozgrywki, czyli Polskiej Ligi Siatkówki S.A. zaproszenie jako jeden z czterech zespołów, które złożyły akces do tego, żeby grać w I lidze – mówi Radosław Szczerba, prezes Avii.Wiem, że oprócz naszej drużyny takie zaproszenie otrzymały BAS Białystok, Olimpia Sulęcin i LKS Czarni Rząśnia. Z informacji, które otrzymaliśmy w I lidze są dwa wolne miejsca, więc łatwo policzyć, że skoro mamy czterech chętnych, to będzie trzeba to jakoś zweryfikować. Weryfikacja dotyczy przede wszystkim spraw finansowych i organizacyjnych, jednak główny nacisk jest położony na możliwości finansowe klubów. Związek musi mieć pewność, że do rozgrywek nie przystąpi zespół, który w trakcie sezonu wycofa się z powodu problemów finansowych. W końcu I liga jest zapleczem PlusLigi, a więc jednej z najlepszych siatkarskich lig świata. W związku z tym nie dziwię się decydentom tego organu, że w taki sposób podchodzą do sprawy. Do 8 maja mamy czas na złożenie dokumentów i prześlemy je zgodnie z tym terminem. W piśmie, które otrzymaliśmy, nie ma wskazania, kiedy Polska Liga Siatkówki podejmie decyzję. Liczę, że będzie to bezzwłoczny wybór, ponieważ obecnie tak jak pozostałe trzy kluby jesteśmy zawieszeni w próżni. Nie wiemy, w jakiej lidze będziemy grali, a ma to zdecydowany wpływ na kroki, jakie może podjąć klub, jeśli chodzi o kwestie finansowe i kontraktowe. Czym innym są realia finansowe pierwszoligowe, a czym innym te drugoligowe – mówi Radosław Szczerba.

W jaki sposób ekipa ze Świdnika chce kompletować swoją kadrę na kolejne rozgrywki? – Sezon zakończył się decyzją Polskiego Związku Piłki Siatkowej z 26 marca. Kontrakty, które w nim obowiązywały, kończą się wraz z końcem kwietnia. Od 1 maja zawodnicy mają karty na ręku i mogą szukać sobie klubów. Nie zostawiamy wszystkiego do czasu decyzji PLS, bo może być już za późno. Prowadzimy wstępne rozmowy z zawodnikami obecnej kadry, z którymi chcielibyśmy współpracować w przyszłym sezonie, warunkując to oczywiście tym, w której lidze będziemy występować, bo jest to spora niewiadoma. Sytuacja wygląda podobnie z siatkarzami, których chcielibyśmy sprowadzić z zewnątrz. Rynek transferowy jest otwarty i są już pewne ruchy pomiędzy klubami, które mają świadomość tego, w jakiej lidze będą grać w następnych rozgrywkach. Obawiamy się sytuacji, w której czekalibyśmy do samego końca na decyzję, która może zapaść w maju, a nawet w czerwcu. To mogłoby być za późno na to, żeby skompletować wartościową kadrę, która miałaby realne szanse na grę w I lidze. Jako klub podejmujemy wstępne kroki dotyczące rozmów z zawodnikami z innych klubów, jednak nie jesteśmy w stanie podpisać kontraktów bez oficjalnego stanowiska PLS, w której lidze będziemy rywalizowali – podkreśla sternik żółto-niebieskich.

źródło: lubsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę