Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Kolejna porażka Sokoła, w BAS-ie zadziałał efekt nowej miotły

I liga K: Kolejna porażka Sokoła, w BAS-ie zadziałał efekt nowej miotły

W dziewiątej kolejce gier w I lidze kobiet doszło do kilku niespodzianek. Lider tabeli niespodziewanie przegrał z niżej notowaną Nike Węgrów. Ekipa z Podlasia wywiozła komplet punktów z Sosnowca, podobnie jak Legionovia z Krosna. Nie zwalnia tempa beniaminek z Imielina MKS wygrał on 3:1 z KS Eneą Piła.

NIESPODZIANKI W SZCZYRKU I WĘGROWIE

Uczennice ze Szczyrku dopisały do swojego konta trzy punkty. Podopieczne trenera Waldemara Kawki wygrały 3:0 z Eneą Energetykiem Poznań. Od początku meczu ton wydarzeniom na boisku nadawały gospodynie. Zbudowały sobie dziewięciopunktową przewagę, prowadziły 10:1. Przyjezdne z Wielkopolski dopiero w końcówce seta zerwały się do odrabiania strat, zryw okazał się spóźniony. siatkarki uczące się w Szczyrku wygrały pierwsza część meczu w stosunku 25:20. W drugiej odsłonie spotkania trwała zacięta rywalizacja. Gospodynie w końcówce seta zbudowały sobie dwupunktową przewagę, prowadziły 23:21. Przewagę tę utrzymały do końca, rozstrzygnęły partię numer dwa na swoją korzyść. W ostatniej części spotkania dominacja młodych siatkarek ze Szczyrku nie podlegała żadnej dyskusji. Uczennice rozbiły swoje rywalki, wygrały ostatniego seta w stosunku 25:14

SMS PZPS Szczyrk – Enea Energetyk Poznań 3:0
(25:20, 25:23, 25:14)

SMS: Milewska, Dombrowska, Mulka, Moszyńska, Jaroń, Brzoza, Suska (libero) oraz Struzik, Adamczewska, Nadera
Energetyk: Regulska, Pietrzak, Sobalska, Sobanty, Nastawska, Bury, Stryjak (libero) oraz Ziółkowska, Mokrzan, Senica

Do dużej niespodzianki doszło w Węgrowie. Tamtejsza Nike wygrała po niezwykle zaciętym i emocjonującym meczu z liderem tabeli Sokołem Mogilno. Przyjezdne na początku meczu narzuciły swój styl gry, prowadziły 8:0. Mogilnianki kontrolowały boiskowe wydarzenia do stanu 22:10. Wówczas nie mające nic do stracenia gospodynie zdobyły kilka punktów z rzędu. ich licznik zatrzymał się na 19. Węgrowianki złapały wiatr w żagle. Drużyna z Mazowsza dyktowała warunki gry na boisku, prowadziła w drugiej części gry 15:9. Przyjezdne odpowiedziały, doprowadziły do remisu po 16. Do stanu po 23 toczyła się gra punkt za punkt. W końcówce swoją przewagę zaznaczyły gospodynie i to im przypadło zwycięstwo. Wyraźnie podłamane takim obrotem sprawy siatkarki z Mogilna stanęły w miejscu, trzeciego seta przegrały z kretesem. W czwartym secie szala zwycięstwa przechodziła z jednej strony na drugą. Tym razem zwycięstwo przypadło Sokołowi. W piątym secie kibice oglądali prawdziwą huśtawkę nastrojów. Przyjezdne mają czego żałować, nie wykorzystały swoich szans na wywiezienie zwycięstwa. Prowadziły 13:8 oraz 14:11. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i ta maksyma znalazła potwierdzenie w przypadku Sokoła. Siatkarki Nike doprowadziły do remisu po 14, a w grze na przewagi okazały się lepsze.

MVP: Natalia Godlewska

Nike Węgrów – Sokół Mogilno 3:2
(19:25, 25:23, 25:13, 23:25, 19:17)

Nike: Hochołowska, Michałek, Godlewska, Waszyńska, Jankowska, Orzyłowska, Wiśniewska (libero) oraz Surlit, Piszcz, Głodzińska,
Sokół: Cabaj, Nowak, Szczepańska, Świętoń, Pilarczyk, Brzoska, Rafałko (libero) oraz Marcyjanik, Łuczyszczyn

Efekt nowej miotły w postaci nowego trenera Marcina Wojtowicza zadziałał w przypadku BAS-u Białystok. Drużyna z Podlasia po raz pierwszy w tym sezonie przełamała swoją niemoc w meczach wyjazdowych i wywiozła komplet punktów. Białostoczanki wygrały 3:1 z Płomieniem Sosnowiec. Dzięki temu zwycięstwu BAS znalazł się na piątym miejscu w tabeli. Wszystko wskazuje na to, że Płomień w obecnym sezonie będzie bronił się przed spadkiem.

MVP: Julia Papszun

Trans-Ann Płomień Sosnowiec – BAS Białystok 1:3
(25:23, 19:25, 18:25, 20:25)

Płomień: Karnicka, Cur-Słonka, Laszczyk, Twardoch, Poreda, Witkowska, Samul  (libero) oraz Milkowska, Borawska, Bagniak, Ropela-Puzdrowska (libero)
BAS: Ociepa, Menecozzi, Kuriata, Szymańska, Niedźwiecka, Papszun, Szmigielska (libero) oraz Kempfi, Sokolińska, Biała