Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV już bez Chemika, Budowlani wkraczają do gry

Puchar CEV już bez Chemika, Budowlani wkraczają do gry

Reale Mutua Fenera Chieri okazało się za silnym rywalem dla Grupy Azoty Chemika. Policzanki u siebie przegrały z włoską ekipą 2:3 i odpadły z Pucharu CEV. Losy rywalizacji w ¼ finału odwróciły Beziers VB i Viteos Neuchatel UC.

Koniec pucharowej przygody Chemika

Z rywalizacją w Pucharze CEV pożegnał się Grupa Azoty Chemik Police, który w Szczecinie uległ Reale Mutua Fenera Chieri. Właściwie już po dwóch setach było jasne, że w kolejnej rundzie zagra włoska drużyna, która nacisnęła gospodynie zagrywką, a bardzo dobre zawody rozegrała Kaja Grobelna, która w dwóch setach zdobyła 19 punktów. Później przyjezdne się rozluźniły, a policzanki doprowadziły do tie-breaka. Jego ostatecznie przegrały, ale nie miało to już większego znaczenia. W ich szeregach wyróżniła się Martyna Łukasik, która zapisała 26 oczek na koncie.

Jasek poza pucharami

Zaliczki z pierwszego meczu nie obroniła Crzvena Zvezda Belgrad, która na wyjeździe nie ugrała nawet seta Beziers VB. Gospodynie zdominowały boiskowe wydarzenia zwłaszcza w bloku. Ich gra opierała się na kilku zawodniczkach, z których najczęściej punktowała Serena Gray (17 oczek). Tym razem serbskiego zespołu przed porażką nie uchroniła Małgorzata Jasek, która zdobyła 15 punktów, notując w ataku niespełna 40% skuteczności.

Po raz drugi Paris Saint Cloud wykazał wyższość nad Mladostem Zagrzeb. Francuska drużyna u siebie nie oddała rywalkom nawet seta, a najwięcej walki było w drugim z nich, którego rozstrzygnęła na swoją korzyść dopiero po grze na przewagi. Niemal jedną partię dostała za darmo od przeciwniczek po błędach, a sama świetnie spisała się na zagrywce, punktując nią 8 razy przy tylko 4 błędach w tym elemencie. Prym w szeregach gospodyń wiodła Stephanie Enright, która zapisała na koncie 12 punktów.

Zmarnowana szansa Dresdnera SC

Losy rywalizacji odwrócił Viteos Neuchatel UC, który u siebie przegrał 2:3 z Dresdnerem SC, ale na wyjeździe oddał rywalkom tylko seta. Mimo że w samej zagrywce popełnił aż 22 błędy własne, to świetnie spisał się w ataku. Niezbyt często zdarza się, aby kobiece drużyny osiągały w nim 55% skuteczności. Liderką przyjezdnych była Madeline Haynes, która wywalczyła 26 punktów, lecz dzielnie wspierała ją Tiata Scambray, która dołożyła ich 19.

Przypomnijmy, że na tym etapie do Pucharu CEV dołączą 4 drużyny z trzecich miejsc Ligi Mistrzyń. Oznacza to, że nadal będziemy mieli w nim swojego przedstawiciela. Będą nim Grot Budowlani Łódź, którzy w kolejnej rundzie zmierzą się z Beziers VB, Vasas Obuda Budapeszt podejmie Paris Saint Cloud, przeciwnikiem Viteos Neuchatel UC będzie Jedinstvo Stara Pazova, natomiast Reale Mutua Fenera Chieri zagra z Volero Le Cannet.