Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV K: Porażka i pożegnanie Chemika z rozgrywkami

Puchar CEV K: Porażka i pożegnanie Chemika z rozgrywkami

Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police pożegnały się w tym sezonie z europejskimi pucharami. Podopieczne Marco Fenoglio nie zdołały awansować do ćwierćfinału Pucharu CEV, ulegając w fazie play-off Reale Mutua Fenera CHIERI’76.  Po zwycięstwie w pierwszym meczu 3:1 w rewanżu włoski zespół do przypieczętowania awansu do najlepszej ósemki potrzebował tylko dwóch wygranych setów. I po dwóch partiach udało mu się postawić kropkę nad i. Ostatecznie do wyłonienia zwycięzcy pojedynku potrzebny był tie-break, w którym lepsze okazały się przyjezdne.

CHIERI POKAZAŁO MOC

Początek spotkania był wyrównany. Przy zagrywce Marleny Kowalewskiej Chemik prowadził 3:1. W polu serwisowym popracowała też Kaja Grobelna i zrobiło się 5:3 dla gości. Policzanki wyrównały na 5:5 i wynik oscylował wokół remisu, nawet jak przyjezdne odskoczyły na dwa oczka, Chemik odrabiał. Chieri jednak rozpoczęło odjazd, dominowało w każdym elemencie, a zwłaszcza w zagrywce i zrobiło się 13:9 dla gości. Przy zagrywce Inneh-Vargi Chemik zbliżył się wprawdzie na dwa oczka. Końcówka należała jednak do włoskiej ekipy, atak Grobelnej dał Chieri piłki setowe (24:19). Uderzyła jeszcze Inneh-Varga, ale w kolejnej akcji udany atak Włoszek dał im prowadzenie w meczu.

SPRAWA AWANSU ROZSTRZYGNIĘTA

Policzanki w kolejnej partii przeważały (3:1), ale podobnie jak w pierwszym secie zagrywka Grobelnej dała Chieri wyrównanie. Atak Salihy Sahin spowodował, że gospodynie odskoczyły na 9:7. Kolejne akcje wygrywały jednak Włoszki, wykorzystując nieskuteczność w ataku i przyjęciu Chemika (12:9). Serię przerwał dopiero atak Korneluk. Policzanki walczyły do końca, w ustawieniu z Agnieszką Korneluk na zagrywce zrobiło się 13:13. Chieri jednak wydawało się kroczyć po awans, Kaja Grobelna zagrywką dała swojej ekipie wynik 17:13, co zmusiło Marco Fenoglio do poproszenia o czas. Policzanki wprawdzie zbliżyły się na dwa oczka, ale to rywalki kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. Po ataku Inneh-Vargi było 20:22. Zbicie Grobelnej dało Chieri piłki na wagę awansu (24:21), a w kolejnej akcji autowy atak Martyny Łukasik zakończył przygodę policzanek w Pucharze CEV.

W SECIE O NIC LEPSZY CHEMIK

W trzecim secie, który już nie miał oczywiście znaczenia, policzanki prowadziły 4:1. Włoska ekipa zdecydowała się na przemeblowanie składu. Gospodynie utrzymywały kilkupunktowe prowadzenie. Wpadły jednak w spiralę błędów i zrobiło się 11:11. Dobra praca  Sahin na zagrywce dała Chemikowi wynik 18:12. Chieri nadgoniło nieco wynik (18:22). Atak Fedusio dał Chemikowi piłki setowe (24:18). Włoszki obroniły dwie z nich, ale zwycięstwo Chemika przypieczętowało zbicie Dominiki Pierzchały.

WALKA W CZWARTYM, LEPSZY CHEMIK

W czwartej części meczu po ataku Bruny Honorio tablica pokazała wynik 4:4. Przy zagrywce Łukasik zrobiło się 8:6 dla Chemika. Rywalki jednak błyskawicznie wyrównały. Rozgorzała gra punkt za punkt. do momentu, gdy po ataku Honorio zrobiło się 12:10 dla Chemika. Przy stanie 12:15 dla gospodyń o czas poprosił opiekun Chieri Giulio Bregoli. Policzanki  do pewnego momentu utrzymywały wynik, punktowała Sahin (20:17). Chieri, pracując zagrywką wyrównało na 20:20, co zmusiło Marco Fenoglio do wzięcia czasu.  Nic to nie dało, Chieri wygrywało kolejne akcje i po bloku na Sahin prowadziło 22:20.  Policzanki jednak ze stanu 21:24 doprowadziło do gry na przewagi po ataku Łukasik.  Ostatecznie po walce 35:33 wygrały policzanki. Seta asem zakończyła Inneh-Varga.

TIE-BREAK DLA CHIERI

W piątym secie gra toczyła się punkt za punkt (6:6). Policzanki odskoczyły na 8:6, a znakomity blok dał im wynik 11:7. Chieri za sprawą znakomitej gry w obronie i ataku miało piłki meczowe (14:13), a po chwili, po kolejnej udanej akcji spotkanie dobiegło końca.

MVP: Ilaria Spirito

Grupa Azoty Chemik Police – Reale Mutua Fenera CHIERI’76 2:3
(20:25, 21:25, 25:20, 35:33, 13:15)

Chemik: Inneh-Varga (19), Kowalewska, Korneluk (12), Wasilewska (2), Fedusio (5), Łukasik (26), Grajber (libero) oraz Honorio (3), Sahin (16), Pierzchała (7), Mędrzyk, Ding (3)
Chieri: Skinner (7), Grobelna (19), Kingdon-Rishel (6), Zakchaiou (15), Weitzel (3), Malinow, Spirito (libero) oraz Rolando (2), Morello (1), Papa (8), Anthouli (15), Gray (4), Omoruyi (10)