Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM K: ŁKS uratował honor polskich drużyn

LM K: ŁKS uratował honor polskich drużyn

ŁKS  Commercecon Łódź jako jedyny z trzech polskich drużyn uzyskała awans do najlepszej ósemki. Drugi łódzki klub zakończył swój udział w Lidze Mistrzyń po sześciu spotkaniach. Rysice Rzeszów będą rywalizowały w fazie play-off.

Dobiegła końca faza grupowa Ligi Mistrzyń awans do najlepszej ósemki Ligi Mistrzyń uzyskały: Allianz Volero Volley Milano, Savino Del Bene Scandicci, Fenerbahce Stambuł, A. Carraro Imoco Conegliano, ŁKS Commercecon Łódź. Z kolei w fazie play-off będą grały: VakifBank Stambuł, Eczacibasi Dynavit Stambuł, SC Poczdam, Allianz Stuttgart, Rysice Rzeszów, Prometej Dnipro. Zgodnie z zasadami bezpośrednio do ćwierćfinału awansował ŁKS, tak jak i pozostałe zwyciężczynie swoich grup.

POKAZAŁY CHARAKTER

Duży sukces zanotował ŁKS Commercecon Łódź, który wygrał po zaciętym i emocjonującym meczu z francuskim Volero Le Cannet. Przyjezdne w całym spotkaniu popełniły aż 42 błędy własne. Tym samym łodzianki zrewanżowały się swoim rywalkom za porażkę z pierwszej rundy. Gospodynie wytrzymały ciśnienie tego spotkania. przegrywały 1:2, a pomimo tego potrafiły odwrócić jego losy, wygrały 3:2. Dzięki temu zwycięstwu zajęły pierwsze miejsce w grupie i znalazły się w najlepszej ósemce drużyn. W kolejnej rundzie zagrają z włoską drużyną Alianz Vollero Volley Milano.

Rysice Rzeszów wygrały tylko jedną partię w meczu A.Carraro Imoco Conegliano. Przegrane sety przez rzeszowianki pokazały kto w tym meczu był lepszy. Ekipa z Podkarpacia zajęła trzecie miejsce w swojej grupie. Uzyskała one najlepszy wynik spośród wszystkich drużyn z trzecich miejsc i zagra w kolejnej fazie. W niej poprzeczka zostanie podniesiona wysoko. Kolejnym rywalem podopiecznych Stephane Antigi będzie obrońca tytułu VakifBank Stambuł.

Zgodnie z przewidywaniami nie udała się wyprawa Budowlanych Łódź do Turcji. Siatkarki Budowlanych uległy Fenerbahce 0:3. Podopieczne trenera Dariusz Biernata nie miały zbyt wiele do powiedzenia w tym meczu. Łodzianki jedynie w pierwszym secie zdobyły 20 punktów. Dwa kolejne sety wyraźnie przegrały. Drużyna z Łodzi swój udział w Lidze Mistrzyń zakończyła na trzecim miejscu w grupie, wygrała dwa mecze z najsłabszym Calcitem Kamnik. Zdecydowanym zwycięzcą tej grupy C został Fenerbahce Stambuł, który wygrał sześć meczów i nie przegrał żadnego seta.