Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Znamy wszystkie drużyny, które zagrają w play-off

I liga K: Znamy wszystkie drużyny, które zagrają w play-off

W 25. kolejce gier poznaliśmy ostatnią ekipę, która zagra w fazie play-off jest nią Legionovia. Swoją wyższość w meczu na szczycie udowodnił lider tabeli, który wygrał w Pile. Cenne zwycięstwo odniósł MKS Copco Imielin oraz Nike Węgrów. Szanse na grę w fazie play-off stracił Płomień Sosnowiec. Po zaciętym meczu poznanianki wygrały we własnej hali z Wieżycą Stężyca. Wciąż trwa walka o miejsca 4-6, o tym kto jakie miejsce zajmie rozstrzygnie ostatnia kolejka.

LIDER POKAZAŁ KLASĘ

Po dwóch partiach meczu KS Enea Piła prowadził z liderkami tabeli 2:0. Wówczas doszło do odwrócenia losów tego pojedynku. Nowodworzanki wygrały dwa kolejne sety i poszły za ciosem. Ich przewaga w tie-breaku nie podlegała żadnej dyskusji. Pierwszoplanową postacią w LOS-ie była Malwina Stachowiak, która została wybrana MVP spotkania.

DWA WYGRANE DAŁY GRĘ W PLAY-OFF

Legionovia powstała niczym feniks z popiołów. Wygrała z Płomieniem 3:0, w spotkaniu tym była lepsza w polu zagrywki (9-2) oraz w bloku (9-3). Przyjezdne popełniły aż 31 błędów własnych, co było jedną z przyczyn porażki zespołu gości. Najwięcej punktów dla gospodyń zdobyła Katarzyna Bagrowska – 14, dla Płomienia Marta Twardoch – 13. W kolejnym spotkaniu drużyna z Mazowsza po dwóch wygranych setach w meczu z BAS-em mocno spuściła z tonu, przegrała dwie kolejne partie. W tie-breaku okazała się być lepsza. Dzięki temu zwycięstwu zapewniła sobie grę w fazie play-off. Rywalem Legionovii będzie LOS. Z ekipą tą nowodworzanki zmierzą się w 26. kolejce gier. Wciąż nie wiadomo, które miejsce zajmą białostoczanki. podobnie jak Legionovia rozegrały zaległy mecz. wygrały ze zdegradowaną Solną Wieliczka 3:1. Zajmują piąte miejsce tracą jeden punkt do Nike i mają jeden przewagi nad Copco.

GOSPODYNIE LEPSZE

Nike Węgrów pokonała zdegradowaną ekipę Solnej Wieliczka 3:0. Cały mecz trwał zaledwie jedną godzinę i dwanaście minut, nie miał większej historii. W żadnym secie ekipa z Wieliczki nie przekroczyła bariery 20 punktów. MVP tego meczu została wybrana Natalia Godlewska. Najwięcej punktów dla węgrowianek zdobyła Joanna Waszyńska – 16.

Podobny przebieg miał mecz W Imielinie, gdzie tamtejszy MKS wygrał ze zdegradowanymi Karpatami 3:1. Przyjezdne postawiły opór swoim rywalkom, wygrały druga partię tego spotkania. MKS był lepszy w bloku (11-4), ustrzegł się błędów własnych, czego nie można powiedzieć o drużynie gości, która w przekroju całego starcia popełniła ich 34. Najlepszą zawodniczką tego spotkania została wybrana Natalia Pustelnik. Wspomniana Pustelnik razem z Patrycją Wardęgą zdobyły po 18 punktów. W drużynie gości najskuteczniejszą siatkarką była Julia Szczelokowa zdobywczyni 15 punktów.

Spotkanie w Poznaniu nie miało większego znaczenia dla układu tabeli. Zarówno Enea Energetyk jak i Wieżyca swoją rywalizację zakończą w . 26 kolejce. Obie ekipy zapewniły sobie utrzymanie. Ich ostatnie spotkania będą dobrym materiałem dla sztabów szkoleniowych. Poznanianki wygrały 3:2, zrównały się liczbą punktów ze swoimi rywalkami. Ekipa z Wielkopolski jest dziewiąta, a Wieżyca 10. Dla gospodyń 20 punktów zdobyła Zofia Sobanty, takim samym dorobkiem punktowym mogła pochwalić się Julia Hewelt w zespole gości.

PYRRUSOWE ZWYCIĘSTWO

Trans-Anna Płomień Sosnowiec pomimo zwycięstwa 3:2 nie zdołał zapewnić sobie gry w play-off. Sosnowiczanki przegrywały 1:2 po trzech partiach pomimo tego zdołały doprowadzić do wyrównania. W tie-breaku o wyniku decydowała gra na przewagi. Lepsze okazały się zawodniczki gości, które wywiozły dwa punkty ze Szczyrku. Najwięcej punktów dla Płomienia – 19  zdobyła Magdalena Bagniak, dla SMS-u, Zofia Brzoza – 15.