Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Po 3. kolejce sporo przetasowań w tabelach

II liga K: Po 3. kolejce sporo przetasowań w tabelach

Za nami trzecia kolejka spotkań w czterech grupach II ligi siatkarek. Po niej zaszło do wielu zmian w tabelach. W zestawieniu pierwszym już tylko Szamotulanin pozostaje bez porażki, natomiast w drugiej w podobnej sytuacji są trzy ekipy.

I grupa

W grupie pierwszej niepokonane pozostały już tylko siatkarki Szamotulanina Szamotuły, które w starciu dwóch niepokonanych teamów wygrały z Libero Aleksandrów Łódzki. Mecz, jak na hit kolejki przystało, zakończył się w tie-breaku. Aleksandrowska ekipa mimo porażki plasuje się tuż za rywalkami – na drugim miejscu, mając tak jak liderki – siedem zdobytych punktów.

Za nimi plasuje się UKS ZSMS Poznań, który pokonał ostatnią w tabeli drużynę ze Stężycy. Siatkarki Wieżycy w tym meczu zdobyły natomiast swój pierwszy set w tym sezonie. Seta dały sobie urwać również siatkarki z Kołobrzegu, które mierzyły się z przedostatnim MKS-em II Kalisz.

Jeszcze jednego tie-breaka rozegrano w Policach, gdzie miejscowy SMS pokonał ŁKS AZS UMED. Druga drużyna Energetyka Poznań w czterech setach wygrała z Łaskovią, odnosząc pierwszą wygraną w sezonie.

W tym zestawieniu na czele znajdują się trzy ekipy bez porażki. Liderują akademiczki z Gdańska, które bez straty seta wygrały z ostatnią Spartą. Warszawskiej drużynie w tym sezonie nie udało się jeszcze wygrać choćby seta. Drugi Kaman Warszawa okazał się lepszy od akademickiej drużyny ze stolicy.

Natomiast trzeci KS AZS AWF Warszawa w tie-breaku Chemika Olsztyn, dla którego jest to pierwszy zdobyty punkt. W Gdańsku spotkały się dwie ekipy z podobnym potencjałem, ale to miejscowe okazały się lepsze od Pałacu II

Bydgoszcz. Drugą wygraną odniosły siatkarki Volleya Kobyłka, które napotkały jednak trochę oporu ze strony MUKS-u Krótka.

W grupie trzeciej po 3. kolejce doszło do sporych przetasowań w tabeli. Trzecią wygraną na swoim koncie zapisały obecne liderki grupy – KS Silesia Częstochowa, pokonując drugą ekipę Volleya Wrocław. Trzysetowe zwycięstwo odniosły też siatkarki Silesii Volley Mysłowice, które dzięki niej wskoczyła na drugą lokatę w tabeli. Polonia Łaziska Górne przegrała z mysłowiczankami i przez to spadła z pozycji lidera na dopiero piątą lokatę.

Awans uzyskały siatkarki Chełmca Bydgoszcz, które odniosły pierwszą wygraną w sezonie, pokonując ostatni w tabeli Sari Żory. Pierwszą porażkę w sezonie poniosła ekipa NTSK AZS Nysa, która przegrała u siebie z KS Częstochowianką. Dla ekipy spod Jasnej Góry jest to drugie zwycięstwo w tym sezonie. O oczko wyżej wskoczyły siatkarki Baryczy Janków Przygodzki, które wygrały z AZS AWF Wrocław.

W ostatnie zestawieniu II ligi kobiet jak na razie cztery drużyny nie mają jeszcze rozegranych trzech spotkań. Nie przeszkadza to ekipom z Sędziszowa Małopolskiego i Kęt prowadzić w tabeli z dwoma meczami na koncie. Liderująca Marba w miniony weekend pokonała 3:0 Maraton Krzeszowice, a drugi Kęczanin w takim samym stosunku setów pokonał Solną Wieliczka.

Siatkarki KSZO SMS Ostrowiec Św. przegrały po raz pierwszy w sezonie i od razu spadły z pozycji lidera na trzecie miejsce. Dla SMS PZPS II Szczyrk była to z kolei pierwsza wygrana i pozwoliła na opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli. W starciu dwóch AZS-ów lepszy okazał się ten katowicki, natomiast Tomasovia wygrała z Popradem 3:1, odnosząc wygraną po raz pierwszy w sezonie.