Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Zmiana lidera w pierwszej grupie

II liga M: Zmiana lidera w pierwszej grupie

Coraz mniej niepokonanych zespołów jest w II lidze. W weekend grono to opuściły Wilki Wilczyn, które palmę pierwszeństwa w pierwszej grupie oddały Aniołom Toruń. W pozostałych mocno trzymają się Metro Warszawa, WKS Wieluń oraz AVIA Solar Sędziszów Małopolski.

Grupa 1

W tej grupie doszło do spotkania na szczycie. W nim pierwszej porażki w sezonie doznały Wilki Wilczyn, które uległy na wyjeździe Aniołom Toruń. Gospodarze stracili tylko seta, a to wystarczyło, aby wskoczyli na pozycję lidera. Gładkie zwycięstwo odniósł Enea Energetyk, który rozbił u siebie Stoczniowca Gdańsk, pozwalając mu tylko w jednym secie dobrnąć do granicy 20 oczek. W innych meczach też wygrywali gospodarze. Lotnik Łęczyca pokonał Orła Międzyrzecz. Goście byli blisko tie-breaka, ale czwartą odsłonę przegrali po batalii na przewagi. Krishome Września odprawił z kwitkiem rezerwy Trefla Gdańsk. Moment słabości gospodarzom przytrafił się w drugim secie, ale do podziału łupów nie dopuścili. Volley MOSiR Sieradz nie oddał nawet seta Volley’owi Team Żychlin, a trochę walki było tylko w premierowej odsłonie. Wyłamał się jedynie Konspol Słupca, który u siebie uległ Stilonowi Gorzów Wielkopolski, najwięcej problemów sprawiając mu w drugiej partii.

W grupie drugiej nadal na czele jest Metro Warszawa, które na wyjeździe pokonało Trójkę Międzyrzec Podlaski. Szczególnie w premierowej odsłonie udzieliło lekcji siatkówki gospodarzom, nie wypuszczając ich nawet z 10. W ścisłej czołówce utrzymała się Sparta Grodzisk Mazowiecki, która u siebie szybko rozprawiła się z Volley’em Ostrołęka. Wysoko jest też KKS Kozienice, który we własnej hali ograł Campera Wyszków. Gościom dobrej gry starczyło tylko na pierwszego seta, a później gospodarze kontrolowali wynik. Dużo więcej emocji było w stolicy, gdzie MOS Wola przegrywał już 0:2 z Necko Augustów, a doprowadził do tie-breaka, który jednak padł łupem przyjezdnych. Nie powiodło się rezerwom spalskiej młodzieży, które uległy we własnej hali KS Błonie. Najbliżej przedłużenia meczu uczniowie byli w pierwszej partii, którą przegrali do 23. Niedosyt może odczuwać Polcanex Kobyłka, który prowadził już 2:1 w Tomaszowie Mazowieckim z rezerwami Lechii, a uległ im po tie-breaku.

W niej nie ma mocnych na WKS Wieluń. W miniony weekend wykazał on wyższość na wyjeździe nad Volley’em Jelcz-Laskowice. Trochę walki było tylko w jednym secie, ale goście mieli mecz pod kontrolą. Dobrze radzi sobie KS Rudziniec, który w Legnicy ograł miejscowego Ikara. Gospodarze tylko w drugim secie znaleźli skuteczny sposób na ogranie rywali. Coraz wyżej są także Iwaniccy Gubin, którzy u siebie odprawili z kwitkiem ZAKSĘ Strzelce Opolskie. Nie tylko nie oddali jej seta, ale także nie pozwolili nawet zbliżyć się do granicy 20 punktów. Atut własnego parkietu wykorzystał AZS STOELZL Częstochowa, który ograł Volley’a Radomsko. Moment słabości przytrafił mu się w drugiej partii, lecz do podziału łupów nie dopuścił. Po ważne punkty sięgnął Chełmiec Wałbrzych, który pokonał Sobieskiego Żagań. Prowadził już 2:0, ale zwycięstwo przypieczętował dopiero w tie-breaku. Atut własnej hali wykorzystali też Czarni Rząśnia, którzy wykazali wyższość nad Bielawianką Bielawa. Przyjezdni zerwali się do walki w trzeciej odsłonie, ale do tie-breaka nie zdołali doprowadzić.

W czwartej grupie pierwszy punkt w sezonie straciła AVIA Solar Sędziszów Małopolski, która u siebie męczyła się z TKS-em Tychy. Prowadziła już 2:1, ale kropkę nad „i” postawiła dopiero w tie-breaku. Takich problemów nie miał wicelider z Krakowa. Hutnik u siebie stosunkowo gładko rozprawił się z Kęczaninem Kęty. Goście najwięcej w secie uzbierali 22 punkty. Wysoko jest także MKS Andrychów, który na wyjeździe wykazał wyższość nad Błękitnymi Ropczyce. Gospodarze najbliżej przedłużenia meczu byli w drugim secie, którego przegrali dopiero po batalii na przewagi. Więcej emocji było w Jaśle, gdzie miejscowy MOSiR podzielił się łupami z Alukonceptem Bobrowniki. Goście doprowadzili do tie-breaka, ale tego wygrali już gospodarze. Również tie-breaka rozegrano w Rybniku, gdzie miejscowy Volley walczył z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla. Goście mogą odczuwać niedosyt, bo prowadzili 2:1, a tie-breaka przegrali po walce na przewagi. Z kolei Karpaty Krosno odprawiły z kwitkiem Spartę Kraków. Przyjezdni rzucili się do walki zwłaszcza w trzecim secie, ale przegrali go po grze na przewagi, przez co nie udało im się przedłużyć spotkania.