Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U22: Lejewa i Czachorowski przegrali, ale grają dalej

Plażowe ME U22: Lejewa i Czachorowski przegrali, ale grają dalej

Filip Lejawa i Aleksander Czachorowski w ostatnim meczu grupowym podczas Mistrzostw Europy U-22 w Siatkówce Plażowej zmierzyli się z norweskim duetem – Mol, M./Sunde. Stawką tego spotkania było pierwsze miejsce w grupie G. Polacy starali się ze wszystkich sił, jednak musieli uznać wyższość swoich przeciwników z Norwegii. Ostatecznie biało-czerwoni awansowali do kolejnej rundy turnieju, jednak z drugiego miejsca w grupie.

Norwegowie nie do zatrzymania

Mecz Filipa Lejawy i Aleksandra Czachorowskiego z norweską parą Mol, M./Sunde rozpoczął się od prowadzenia Skandynawów. W ataku świetnie spisywał się Sunde, a na bloku królował Mol. Polacy mimo starań nie byli w stanie doprowadzić do wyrównania i musieli uznać wyższość rywali w pierwszym secie (21:15).

W drugiej partii gra była już bardzie wyrównana. Po polskiej stornie boiska w ataku bardzo dobrze spisywał się Czachorowski. Było to jednak zbyt mało, żeby przeciwstawić się niemal bezbłędnie grającej parze z Norwegii, która zakończyła drugiego seta wynikiem 21:19 i zajęła pierwsze miejsce w grupie G. Biało-czerwonym przypadła druga lokata w grupie oraz awans do kolejnej rundy.