Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-20 M: Polacy wciąż niepokonani

Plażowe ME U-20 M: Polacy wciąż niepokonani

Aleksander Czachorowski i Filip Lejawa kontynuują serię zwycięstw w mistrzostwach Europy U-20 w siatkówce plażowej. Biało-czerwoni bez straty seta wygrali swój mecz 1/8 finału przeciwko reprezentantom gospodarzy. Sacit Kurt i Ahmet Can Tur w żadnej partii nie postawili Polakom zbyt wysoko poprzeczki, przegrywając do 14 i 9. W ćwierćfinale biało-czerwoni zmierzą się z innym niepokonanym dotąd duetem – Canet/Rotar.

Reprezentanci Polski – Aleksander Czachorowski oraz Filip Lejawa bardzo dobrze radzą sobie w mistrzostwach Europy do lat 20. Na tureckich boiskach biało-czerwoni przegrali dotychczas tylko jednego seta. Po wygraniu grupy A Polacy w ćwierćfinale trafili na turecką parę Kurt/Tur, która w grupie przegrała tylko inauguracyjne spotkanie.

Sacit Kurt i Ahmet Can Tur nie okazali się zbyt trudnymi przeciwnikami dla biało-czerwonych. Od początku spotkania inicjatywa leżała po stronie Polaków, którzy szybko wyszli na prowadzenie (13:7). Stopniowo dystans zaczął się powiększać (16:9). Mimo wyraźnej przewagi Aleksander Czachorowski i Filip Lejawa nie tracili koncentracji. W końcówce Turkom udało się ugrać jeszcze kilka punktów, ale i tak wyraźnie przegrali (19:11, 21:14).

W drugiej odsłonie początkowo siatkarze z Turcji starali się utrzymywać kontakt punktowy z rywalami (5:2, 8:4). Sytuacja jednak szybko uległa zmianie. Polacy zaczęli punktować seriami, a dystans szybko stał się wyraźny (14:7, 16:8). Kurt/Tur nie potrafili znaleźć sposobu na rozpędzonych biało-czerwonych. Do końca to Polacy dyktowali warunki, wygrywając do 9. Tym samym to siatkarze z Polski awansowali do ćwierćfinału, w którym zmierzą się z Francuzami – Arthurem Canetem i Teo Rotarem, którzy również pozostają niepokonaniu w turnieju.