Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-20 M: Polacy wciąż niepokonani

Plażowe ME U-20 M: Polacy wciąż niepokonani

fot. CEV

Aleksander Czachorowski i Filip Lejawa kontynuują serię zwycięstw w mistrzostwach Europy U-20 w siatkówce plażowej. Biało-czerwoni bez straty seta wygrali swój mecz 1/8 finału przeciwko reprezentantom gospodarzy. Sacit Kurt i Ahmet Can Tur w żadnej partii nie postawili Polakom zbyt wysoko poprzeczki, przegrywając do 14 i 9. W ćwierćfinale biało-czerwoni zmierzą się z innym niepokonanym dotąd duetem – Canet/Rotar.

Reprezentanci Polski – Aleksander Czachorowski oraz Filip Lejawa bardzo dobrze radzą sobie w mistrzostwach Europy do lat 20. Na tureckich boiskach biało-czerwoni przegrali dotychczas tylko jednego seta. Po wygraniu grupy A Polacy w ćwierćfinale trafili na turecką parę Kurt/Tur, która w grupie przegrała tylko inauguracyjne spotkanie.Sacit Kurt i Ahmet Can Tur nie okazali się zbyt trudnymi przeciwnikami dla biało-czerwonych. Od początku spotkania inicjatywa leżała po stronie Polaków, którzy szybko wyszli na prowadzenie (13:7). Stopniowo dystans zaczął się powiększać (16:9). Mimo wyraźnej przewagi Aleksander Czachorowski i Filip Lejawa nie tracili koncentracji. W końcówce Turkom udało się ugrać jeszcze kilka punktów, ale i tak wyraźnie przegrali (19:11, 21:14).

W drugiej odsłonie początkowo siatkarze z Turcji starali się utrzymywać kontakt punktowy z rywalami (5:2, 8:4). Sytuacja jednak szybko uległa zmianie. Polacy zaczęli punktować seriami, a dystans szybko stał się wyraźny (14:7, 16:8). Kurt/Tur nie potrafili znaleźć sposobu na rozpędzonych biało-czerwonych. Do końca to Polacy dyktowali warunki, wygrywając do 9. Tym samym to siatkarze z Polski awansowali do ćwierćfinału, w którym zmierzą się z Francuzami – Arthurem Canetem i Teo Rotarem, którzy również pozostają niepokonaniu w turnieju.

1/8 finału:
Czachorowski/Lejawa POL – Kurt/Tur TUR 2:0
(21:14, 21:9)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę