Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-20 M: Efektowne zwycięstwo Polaków

Plażowe ME U-20 M: Efektowne zwycięstwo Polaków

W tureckim Izmirze rozpoczęła się faza grupowa mistrzostw Europy U-20 w siatkówkę plażową. Aleksander Czachorowski i Filip Lejawa rywalizację w tym turnieju otworzyli efektownym triumfem nad rywalami ze Słowacji. Duet Bielka/Vysoky w całym spotkaniu zdobył zaledwie 16 punktów.

Aleksander Czachorowski i Filip Lejawa podczas mistrzostw Europy U-20 w siatkówce plażowej rywalizują w grupie A. Ich pierwszymi przeciwnikami byli Martin Bielka i Matus Vysoky ze Słowacki.

W żadnym z dwóch setów Słowacy nie mieli szans dojść do głosu. Biało-czerwoni dyktowali warunki i wyraźnie wygrali oba sety. Do zwycięstwa Polakom wystarczyło niespełna 30 minut.

Drugi mecz tej grupy również zakończył się w dwóch setach, jednak był znacznie mniej jednostronny. Jurković/Devald z Chorwacji ulegli reprezentantom gospodarzy – duetowi Gulluk/Kuru 17:21 i 16:21. W piątek w ramach rozgrywek w grupie A biało-czerwonych czekają dwa mecze. Najpierw zagrają z Chorwatami, a kilka godzin później na zakończenie tej części rywalizacji z Turkami.