Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U18: Radelczuk/Łabuz ostatecznie na 7. miejscu

Plażowe ME U18: Radelczuk/Łabuz ostatecznie na 7. miejscu

Polki rozegrały swój ostatni mecz na mistrzostwach Europy U18 w siatkówce plażowej. Julia Radelczuk i Paulina Łabuz pewnie pokonały duet z Belgii i zajęły ostatecznie 7. miejsce w turnieju.

Początek spotkania był dość wyrównany (5:5). Za sprawą dobrych zagrywek, Polki wyszły na prowadzenie i zaczęły budować przewagę (12:7). W kolejnych akcjach gra toczyła się punkt za punkt wydawało się, że biało-czerwone pewnie zmierzają po wygraną w secie (17:11). Duet z Belgii nie zamierzał jednak odpuszczać. Przeciwniczki Polek krok po kroku poprawiały wynik, notując kolejne udane kontry (17:19). W zaciętej końcówce, Radelczuk i Łabuz nie pozwoliły rywalkom przejąć kontroli i zakończyły seta 21:18.

Druga partia toczyła się podobnie do pierwszej. Polki od początku wypracowały prowadzenie i skutecznie go broniły, przez większość seta. Mimo walki przeciwniczek i próby odrabiania strat, biało-czerwone nie dały sobie wyrwać zwycięstwa. Set zakończył się wynikiem 21:18 dla Radelczuk i Łabuz i to Polki zakończyły tym samym zmagania na 7. miejscu.

Radelczuk/Łabuz – Bex/Piret 2:0
(21:18, 21:18)