Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U18: Radelczuk/Łabuz zagrają o 7. miejsce

Plażowe ME U18: Radelczuk/Łabuz zagrają o 7. miejsce

Kończą się powoli zmagania mistrzostw Europy U18 w siatkówce plażowej. Polskie duety nie awansowały do strefy medalowej turnieju rozgrywanego w Madrycie. Julia Radelczuk i Paulina Łabuz przegrały mecz decydujący o awansie do półfinału. W pierwszym meczu o miejsca 5-8. Polki ponownie musiały uznać wyższość przeciwniczek. Biało-czerwonym pozostała więc walka o 7. miejsce w turnieju.

Polki podejmowały w pierwszym meczu o miejsca 5-8. parę Bossart/Stolz ze Szwajcarii. Przeciwniczki Polek, już od początku spotkania narzuciły swój rytm i wyszły na trzypunktowe prowadzenie (7:4). Chwilę później, Polki popisały się serią udanych akcji, które tym razem im dały prowadzenie (10:7). Niestety chwilowy zryw biało-czerwonych nie wystarczył. Para ze Szwajcarii chwilę później wróciła do dobrej gry i ponownie wyszła na prowadzenie (14:10). Dobre zagrywki Bossart były kluczem do zdobycia przewagi. Do końca seta, Radelczuk  i Łabuz nie były w stanie odrobić rosnących strat i przegrały 13:21.

Drugi set miał odmienne oblicze. Od samego początku pewną grę prezentowały Polki (9:4). W przeciwieństwie do pierwszej partii, biało-czerwone grały stabilnie i krok po kroku budowały przewagę nad Bossart i Stolz (16:9). Skuteczna gra, pozwoliła Polkom na kontrolowane zwycięstwo 21:15.

Decydujący set zaczął się bardzo wyrównanie, lecz po kilku akcjach na minimalne prowadzenie wyszły Szwajcarki (7:4). Dobre zagrywki Polek pozwoliły poprawić wynik i doprowadzić do remisu (11:11). Niestety w zaciętej końcówce, lepszą skuteczność zachowały przeciwniczki. Set zakończył się wygraną Bossart i Stolz 15:12.

Łabuz/Radelczuk – Bossart/Stolz 1:2
(13:21, 21:15, 12:15)

źródło: inf. własna, pzps.pl