Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Liga Narodów siatkarzy – gdzie i kiedy można oglądać mecze Polaków? (plan transmisji)

Liga Narodów siatkarzy – gdzie i kiedy można oglądać mecze Polaków? (plan transmisji)

Od wtorku powraca Liga Narodów siatkarzy. Ostatnie turnieje fazy interkontynentalnej odbędą się na Filipinach, w Manili oraz w Słowenii, a konkretnie w Lublanie. Polacy tym razem zagrają w Europie. Ich pierwszy mecz zaplanowano dopiero w środę wieczorem. Biało-czerwoni po dwóch tygodniach zmagań znajdują się na 3. miejscu w tabeli VNL. Transmisje wszystkich spotkań będzie można obejrzeć na sportowych antenach Polsatu oraz w otwartym Polsacie.

Wielkie powroty do kadry na 3. turniej

Polscy siatkarze w dwóch rozegranych do tej pory turniejach wygrali 6 z 8 spotkań. Ulegli tylko świetnie dysponowanej Słowenii 0:3 w pierwszym tygodniu zmagań oraz 1:3 reprezentacji Brazylii w ostatnim rozegranym meczu. Znajdują się na 3. pozycji w tabeli Ligi Narodów, z 18. punktami na koncie. Naszych siatkarzy wyprzedzają tylko Włosi i wspomnieni wcześniej Słoweńcy. Przypomnijmy, że Polacy mają już zagwarantowany udział w turnieju finałowym, ponieważ będą jego gospodarzem. Decydująca faza tych rozgrywek odbędzie się już w przyszłym tygodniu, w Łodzi.

Od środy biało-czerwoni rozegrają ostatnie 4 spotkania fazy zasadniczej. Zmierzą się kolejno z: Włochami, Argentyńczykami, Serbami oraz z Kubańczykami. Polacy polecieli do Lublany w najsilniejszym zestawieniu. W końcu do składu zespołu powrócili dawno nie widziani – Wilfredo Leon, Mateusz Bieniek oraz Paweł Zatorski. Trener Grbić zabrał na ostatni turniej 17. zawodników, z których wybierze 13. szczęśliwców, którzy na przełomie lipca i sierpnia będą walczyć na igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

 

Kiedy i o której odbędą się mecze z udziałem Polaków?

Mimo, że zmagania w Siatkarskiej Lidze Narodów mężczyzn rozpoczynają się już we wtorek, to nasi reprezentanci na swój pierwszy mecz muszą poczekać do środy 19.06. Wtedy to o 20:30 polskiego czasu zmierzą się z Włochami, którzy na tym turnieju nie wystąpią w najsilniejszym składzie. Kolejne spotkanie Polacy rozegrają w Lublanie, w piątek 21.06. Niestety dla kibiców reprezentacji Polski, ta potyczka z Argentyną zaplanowana jest o godzinie 13:00. Ostatnie 2 mecze odbędą się już w trakcie weekendu.

Najpierw polscy siatkarze zagrają przeciwko Serbom, którzy do tej pory nie odnosili satysfakcjonujących wyników, znajdują się dopiero na 10. pozycji w tabeli. To spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 22.06 o godz. 16:30. Na zakończenie tego tygodnia biało-czerwoni spotkają się z Kubańczykami, którzy dalej walczą o awans do „Final 8” VNL. Ten mecz odbędzie się w niedzielę 23.06, o godz. 13:00. Ostatniego dnia rozgrywek poznamy wszystkich uczestników turnieju finałowego Ligi Narodów. Wszystkie transmisje spotkań z udziałem Polaków będzie można obejrzeć w Polsacie Sport 1 oraz ponownie w otwartym Polsacie.

Plan transmisji spotkań III tygodnia Ligi Narodów siatkarzy:

środa, 19.06, godz. 20:30; Włochy – Polska – transmisja w Polsacie i Polsacie Sport 1 (studio przedmeczowe od 19:00)

piątek, 21.06, godz. 13:00; Argentyna – Polska – transmisja w Polsacie i Polsacie Sport 1 (studio przedmeczowe od 11:00)

sobota, 22.06, godz. 16:30; Serbia – Polska – transmisja w Polsacie i Polsacie Sport 1 (studio przedmeczowe od 15:00)

niedziela, 23.06, godz. 13:00; Kuba – Polska – transmisja w Polsacie i Polsacie Sport  (studio przedmeczowe od 11:00)

GDZIE OGLĄDAĆ MECZ w LIDZE NARODÓW?

Wszystkie mecze reprezentacji Polski w Lidze Narodów możesz również oglądać w usłudze STS TV. Aby uzyskać dostęp do transmisji wystarczy spełnić dwa proste warunki – zarejestrować konto w STS z kodem SIATKAORG oraz zagrać za co najmniej 2 zł dowolny zakład w ciągu 24h przed meczem.

Zobacz również:

Ranking FIVB: Ostatnia szansa na igrzyska

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved