Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Stal bez punktów w Lublinie

PL: Stal bez punktów w Lublinie

LUK Lublin odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo we własnej hali. Lublinianie po czterosetowym starciu pokonali PSG Stal Nysę. Goście po przegraniu dwóch setów wyraźnie wygrali trzecią odsłonę, ale nie udało im się doprowadzić do tie-breaka. Nagrodę MVP odebrał Wojciech Włodarczyk.

Po udanym bloku na Ben Tarze LUK Lublin odskoczył na 3:1 w premierowej odsłonie.  Bardzo aktywni byli często wykorzystywani przez Marcina Komendę obaj środkowi drużyny z Lublina, Jeffrey Jendryk i Jan Nowakowski (6:3, 9:6), swoje w ataku robił także Wojciech Włodarczyk. Błędy własne rywali i dobry serwis Michała Gierżota pozwoliły PSG Stali Nysa wyrównać na 10:10. Lublinianie ponownie z pomocą bloku odskoczyli na dwa oczka, na 15:15 zagrywką wyrównał Jakub Abramowicz, ale tylko na moment. Po drugiej stronie siatki nie zawodził Jan Nowakowski (18:15).  Podopieczni  Dariusza Daszkiewicza szybko roztrwonili przewagę własnymi błędami, a nawet pozwolili Stali wyjść na prowadzenie 22:20. Losy seta decydowały się  jednak w grze, os na przewagi, ostatecznie po bloku Mateusza Jóźwika to lublinianie prowadzili w meczu 1:0.

Po błędach rywali Stal Nysa prowadziła w drugim secie 2:0, do remisu doprowadził Jan Nowakowski.  Dobra gra w ofensywie Włodarczyka i Nowakowskiego oraz blok spowodowały, że LUK prowadził 10:6.  Lublinianie  grali pewnie i utrzymywali prowadzenie, choć w ustawieniu z zagrywającym Michałem Gierżotem Stal  na moment zniwelowała straty do stanu 15:16.  Słabiej dysponowany był Wassim Ben Tara, do tego Jeffrey Jendryk punktował zagrywką, a Wojciech Włodarczyk atakiem i zrobiło się 22:17 dla gospodarzy. Błąd zagrywki El Graoui dał LUK Lublin piłki setowe (24:20), a po chwili zmagania w tej części meczu asem serwisowym zakończył Wojciech Włodarczyk.

Trzeci set miał wyrównany początek, obie ekipy nie szczędziły sobie mocnych ciosów na zagrywce. Po ataku Włodarczyka był remis 5:5.  Stal Nysa przy zagrywce Ben Tary odskoczyła na 9:5.  Po stronie Stali znakomicie grali zmiennicy czy to El Graoui czy Jankowski (14:9). Po ataku Michała Gierżota było już 17:11. Stal Nysa zupełnie zdominowała wydarzenia na boisku (21:13), dobrze na środku spisywał się wprowadzony z kwadratu rezerwowych Konrad Jankowski (23:14). W końcówce lublinianie odrobili kilka punktów przy zagrywce Faryny (19:23). Ostatnie dwie akcje seta padły jednak łupem Stali, a zakończył go asem serwisowym Kento Miyaura.

Początek kolejnej części meczu to gra punkt za punkt. Blok pozwolił jednak gospodarzom odjechać na 4:2. Wysoką skuteczność w ataku utrzymywał Nowakowski, a po bloku Jendryka lublinianie prowadzili 7:4. Michał Gierżot zagrywką wyrównał na 8:8. Błędy przeciwnika i atak Włodarczyka umożliwił gospodarzom odbudowanie przewagi (11:8), a kiedy blokiem popisał się Jan Nowakowski było już 14:10.  Swoje w ataku robił też Wojciech Włodarczyk , a na zagrywce Rafał Faryna (20:13). Obraz gry nie uległ zmianie do końca meczu, Wojciech Włodarczyk dał udanym atakiem piłki meczowe (24:19).  Stal obroniła trzy z nich za sprawą dobrej gry Gierżota, ale po chwili lublinianie udanym atakiem zakończyli mecz.

MVP: Wojciech Włodarczyk

LUK Lublin – PSG Stal Nysa 3:1
(29:27, 25:20, 19:25, 25:22)

LUK: Nowakowski (16), Faryna (17), Komenda (1), Jóźwik (7), Jendryk (11), Włodarczyk (23), Watten (libero) oraz Gregorowicz (libero), Torelli, Romać i Stajer
Stal: Gierżot (24), Ben Tara (10), Zhukouski (5), Zerba (1), Abramowicz (4), Kwasowski, Dembiec (libero) oraz Biniek (libero), Buszek (5), Jankowski (4), Miyaura (2), Szczurek i El Graoui (7)