Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Pierwsze zwycięstwo Resovii

PL: Pierwsze zwycięstwo Resovii

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów zanotowali pierwsze zwycięstwo w sezonie. W 2. kolejce PlusLigi, zespół z Rzeszowa pokonał 3:0 Ślepsk Malow Suwałki. Pierwsze dwie partie od początku przebiegały pod dyktando Resovii. Trzecia partia przyniosła więcej emocji, lecz goście odrobili straty i wygrali całe spotkanie bez straty seta.

pewna gra gości

Mecz rozpoczął się od dobrej Asseco Resovii Rzeszów. Po skutecznych kontrach Defalco, siatkarze z Rzeszowa prowadzili już 5:2. Z biegiem czasu, przewaga rzeszowian rosła (10:4). Siatkarze Ślepska, nie byli w stanie znaleźć recepty na kolejne skutecznie ataki przeciwnika. Po bloku Defalco było już 14:7 dla Resovii. W zespole z Suwałk, z dobrej strony pokazywał się Filipiak, lecz to nie wystarczało by odrobić kilkupunktową stratę (11:17). W dalszej części seta, gra toczyła się punkt za punkt i Resovia pewnie zmierzała do wygrania pierwszej partii (23:17). Chwilowy przestój, nie przeszkodził drużynie gości. Błąd na zagrywce Filipiaka, zapewnił rzeszowianom zwycięstwo w pierwszym secie (25:21).

Druga partia przebiegała podobnie do pierwszej. Od samego początku seta, Resovia narzuciła swój rytm gry i szybko zaczęła budować przewagę (8:4). Po stronie Ślepska, Stern starał się nadrabiać straty w polu serwisowym, lecz nie na wiele to się zdało. Kolejne skuteczne ataki Defalco, dały Resovii sześć punktów przewagi (14:8). Goście grali coraz więcej środkiem. Kolejne punkty dawał swojej drużynie również Jakub Kochanowski (20:15). W końcówce seta, dwie atomowe zagrywki posłał Defalco i stało się jasne, że rzeszowianie nie oddadzą już prowadzenia (23:16). Atakiem z drugiej linii, zakończył seta Amerykanin (25:19).

walka do końca

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia rzeszowian, lecz już po chwili siatkarze Ślepska doprowadzili do remisu (4:4). Gra stała się bardzo wyrównana. Podopieczni trenera Kwapisiewicza nie zamierzali odpuszczać (7:7). Kiedy w kontrze zapunktował Filipiak, gospodarze wyszli na prowadzenie (9:7). Przez kilka kolejnych akcji, gra toczyła się punkt za punkt (13:11). Sytuacja zmieniła się, gdy na zagrywce pojawił się Torey Defalco. Seria zagrywek tego siatkarza, pozwoliła odrobić Resovii straty i wyjść na dwupunktowe prowadzenie (17:15). Od tego momentu, trwała wymiana skutecznych zagrań, ale Resovia pilnowała prowadzenia (21:19). W końcówce dwukrotnie zapunktował w kontrze Defalco, co dało drużynie gości zwycięstwo w trzeciej partii i całym meczu (25:21).

MVP: Torey Defalco

Ślepsk Malow Suwałki  – Asseco Resovia Reszów 0:3
(21:25, 19:25, 21:25)

Ślepsk: Sanchez, Gallego (2),  Filipiak (17), Stern (7), Halaba (10), Macyra (4), Czunkiewicz (libero) oraz Stajer (2), Żakieta, Kaciczak, Bucujlević
Resovia: Bucki (8), Kłos (5), Kochanowski (13), Drzyzga (1), Louati (8), DeFalco (22), Zatorski (libero) oraz Staszewski, Cebulj (2)