Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Piotr Łukasik nowym zawodnikiem Ślepska Malow Suwałki

fot. Klaudia Piwowarczyk

26 letni przyjmujący Piotr Łukasik został nowym siatkarzem Ślepska Suwałki. Kontrakt  zawodnikiem został podpisany na jeden sezon i będzie obowiązywał do końca sezonu 2021/2022.

Piotr Łukasik Łukasik rozpoczął przygodę z siatkówką w lokalnym Salosie Ostróda pod okiem trenera Marka Dudki. Talent do siatkówki przejawiał już od czasów szkoły podstawowej. Ciężka i systematyczna praca poskutkowała ofertami z największych, polskich klubów w czasach licealnych. Łukasik zdecydował się rozwijać swoją karierę w AZS-ie Olsztyn, gdzie jako 17-latek zadebiutował w PlusLidze. W stolicy Warmii i Mazur pozostał do 2014 roku, skąd trafił do pierwszoligowego KPS-u Siedlce. Na zapleczu PlusLigi rozegrał trzy sezony.Powrót do krajowej elity nastąpił w 2017 roku. Łukasik występował wtedy w barwach BBTS-u Bielsko-Biała, który po zakończonym sezonie zanotował spadek do 1. Ligi, ale rodowity ostródzianin pozostał w grze o mistrzostwo Polski. Charakteryzujący się świetnymi warunkami fizycznymi przyjmujący podpisał kontrakt z ONICO Warszawa, gdzie trafił pod skrzydła trenera Stephane’a Antigi. Z klubem z Warszawy Łukasik zdobył wicemistrzostwo Polski. Sukces ten zaowocował powołaniem do reprezentacji Polski i medalami Pucharu Świata oraz Ligi Narodów. W 2019 roku Łukasik trafił do Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, gdzie mimo problemów zdrowotnych sięgnął po złote medale m.in. mistrzostw Polski, Superpucharu Polski i tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Powyższe sukcesy czynią zawodnika najbardziej utytułowanym siatkarzem biało-niebieskich.

Sylwetka zawodnika:

Data i miejsce urodzenia: 11.07.1994, Ostróda
Wzrost: 208 cm
Waga: 112 kg
Zasięg w ataku: 350 cm

Statystyki Piotra Łukasika w PlusLidze:

– Rozegrane mecze: 110
– Punkty: 759
– Asy serwisowe: 17
– Punkty zdobyte w ataku: 617
– Punkty zdobyte blokiem: 125

Zobacz również:
Karuzela transferowa w PlusLidze

źródło: slepsksuwalki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę