Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Piotr Janiak: Bardzo ważne zwycięstwo naszej drużyny pod względem mentalnym

Piotr Janiak: Bardzo ważne zwycięstwo naszej drużyny pod względem mentalnym

W swoim pierwszym meczu w II lidze MMKS Lotnik Łęczyca zgarnął komplet punktów we własnej hali w starciu z AZS UMK Toruń. Podopieczni grającego trenera Piotr Janiaka wygrali 3:1 z beniaminkiem. – Bardzo ważne zwycięstwo naszej drużyny pod względem mentalnym. Lotnik w tym roku to zupełnie inny zespół niż w latach poprzednich, konieczność nie do końca od nas zależna, zmusiła nas do mocnego odmłodzenia zespołu – podsumował mecz szkoleniowiec.

Na inaugurację rozgrywek II ligi siatkarze MMKS Lotnika Łęczycy 3:1 pokonali beniaminka z Torunia, oddając rywalom inicjatywę tylko w drugiej partii.– Pierwszy mecz nowego sezonu i bardzo ważne zwycięstwo naszej drużyny pod względem mentalnym. Lotnik w tym roku to zupełnie inny zespół niż w latach poprzednich, konieczność nie do końca od nas zależna, zmusiła nas do mocnego odmłodzenia zespołu, który ma na boisku walczyć i kolokwialnie gryźć parkiet, udowadniając swoją wartość, co w poprzednich latach nie zawsze miało miejsce – mówił Piotr Janiak, szkoleniowiec i zawodnik ekipy z Łęczycy. – Cieszę się, że w debiucie trenerskim na seniorskim szczeblu od razu udało mi się zaliczyć wygraną, a przy okazji pomóc zespołowi także na boisku – dodał Janiak.

W szeregach jego zespołu zabrakło dwóch ważnych graczy, którzy narzekają na kontuzje. – Zespół, który mam przyjemność trenować to mega ambitni gracze, którzy na każdym kroku udowadniają, jak olbrzymi potencjał w nich drzemie. Może nie ma wielkich nazwisk, ale ma być kolektyw i to jest numer jeden – zapowiedział grający trener. Przed młodym zespołem MMKS-u Lotnik z pewnością jeszcze wyzwań. – Wygrywamy i przegrywamy jako drużyna. Mamy świadomość, w jakim punkcie jestem i jak mocno musimy pracować, żebyśmy byli coraz lepsi. Każde zwycięstwo dodaje skrzydeł, a młodzieńcza chęć osiągania sukcesów pomoże w realizacji wspólnych założeń – powiedział Piotr Janiak.

Więcej TUTAJ.

źródło: ele24.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved